İçeriğe geç
Reklamlar

Yapbozlar birleştiğinde.

Merhaba.
Hiç yapboz yaptınız mı ? Yapmayan yoktur. Zaman alır değil mi ? Üzerinde düşünmek. Hatta bir parçanın yerini bulabilmek için, farklı yerlere koyarız. Böyle böyle buluruz.

Hayatımızda da aynı şekildedir. Her şeyin yeri vardır. Bazen rotalar karışabilir. İnsanları hayatımızın yanlış yerlerine koyabiliriz. Sonra geri çekeriz. Bazen çok değer veririz. Kırıldığımızda vazgeçeriz.

Bir yanış, on doğruya bedeldir.. Yanlış yapmadan önce iki defa düşünmeyin. Hayatta yanlışlar kadar öğretici olan, tecrübe olan, kendinize çıkan çok az yol vardır. Yanlış ve hata yapmaktan asla ve asla korkmayın. Yanlışlar düzelir. Yanlış yapmazsanız, bu hiç bir şey yapmayacağınız anlamına gelir demiş ünlü bir yazar.

Hiç fark ettiniz mi ? Dilimizden dökülen sözcükler hep önceden düşünülmüş olur. Dikkat edin buna. Buse Malkoç dedi dersiniz.

Şöyle bir şey, hislerimiz bedenimizden ve beynimizden bir adım ileriden gider. Ön görü olarak. Ön his olarak. Kötü hissetmenizin, iyi hissetmenizin bir nedeni vardır muhakkak. geçmişten de kaynaklı olabilir, ama sebebini asla bulamazsınız. Sadece bir huzursuzluk hissedersiniz cevabını bulmadan da geçmez. Cevabı ise zamanla dank eder başınıza.

Bu tıpkı fırtınalı bir gündeki deniz gibidir. Olayları yaşadığımızda suya benzer hislerimiz. Karman çorman. Bulanık bir su gibi. Bataklıktan farksız. Çalı, çöp hepsi mevcuttur. Zaman gereklidir, durgunlaşması için. Zaman geçtikçe çöpler suyun dibine çöker. Kumlar bulanıklık dipte kalır. Su artık berraklaşır. İşte tamda burada bir yapboz gibi birleşir hayatımız. Her şeyin nedenini anlarız. Ne yapmamız gerektiğini biliriz. Aslında bunu hep bilirdik. Daha öncedende olaylar olurkende, insan kim olduğunu, ne yapacağını asla unutmaz. Sadece durur.

Yapbozlar birleştiğinde, ister istemez aklınız bazı konulara fikir yürütmeye başlar. Bunu istemsiz yaparız. Artık daha iyi hisedersiniz. Çektiğiniz acının cevanbını bilmek her şeydir..

Söylediğimiz her söz, önceden düşünülmüştür. Ben bunu kendimde fark ettim. Kendi kendime cümleler kurdum. Her hangi bir olaydan. Sonra bunu kendime değil bir başkasıyla paylaştım.

Aslında biz söyleyeceğimiz çoğu şeyde hazırlıklıyızdır. Nasıl konmuşmamız gerektiğini, cümlelerimizi ilk kafamızda geçiririz. Ve bir kısmı dile dökülür. Çoğu hala kafamızın içinde kalır. İnsan kendini net ifade edebilse zaten hastalıklar çıkmazdı.

Bazı insanlar, kendilerini sadece sanatla ifade edebilirler. Ve en büyük şansları da onları her insan değil, özel insanlar kafası dolu kişiler anlar.
Hani yakınırız ya bazen, kimse bizi anlamıyor diye. Boş insanlar niye anlasın ki bizi. Siz çok özelsiniz de o yüzden.

Her sözü önceden düşünürmüyüz peki? Hayır. Bazen hisederiz.

Hastayım, grip olmuşum. Normalde grip zor olurum.
Evet konudan saptığıma göre özüme döndüm..

Bir olayımı anlatacağım bu konu üzerine.
Dün tanıdığım bir abime, ayrılırsak güzel ayrılalım ileride dedim. İleriden kastım baya yıl sonraydı aslında.
Sonra ertesi gün ayrıldım bir işten bir sebepten.

Güzel ayrıldık.

Aslında planlı değildi, o akşam o cümleyi kulanırken sadece hislerimle söylemiştim. daha önce düşünmemiştim.
Bazı sözler haytımızın ön fragmanı oluyor. Ön görüyor. Bir adım sonraki adımın habercisi olıuyor..

Hissetikleriniz, düşündükleriniz ve söyledikleriniz boşuna değil. Unutmayın bunu. Ben bunu yapacağım dediyseniz. Olmuştur o.

Çoğu zaman karmaşık gelir hayat. Siz sadece izleyin, arkanıza yaslanın. Zaten otomatik işliyor hayat. Tek yapmanız gereken zamana bırakmak. Sabretmek. Ve aklınızla kalbinizi bir tutmak.

Gerisi çorap söküğü gibi geliyor.
Ve unutmayın eğer bir şey olmuyorsa, zamanı vardır. yanlış yere yapbozu koyup diretmeyin. Yer değiştirin.

Hepinizi seviyorum..

Reklamlar

5 Yorumlar »

  1. Sabah erken saatlerde yazınızı ilgiyle okudum,ilerleyen zamanda size hak verdim. Bizler her konuda muhataplarıyla içimizden konuşuyor ve zamanı gelince o sözcükler dudaklarımızdan dökülüyor. Tespitleriniz çok güzel, emeğinize sağlık.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: