İçeriğe geç
Reklamlar

Son bir

Şarkılar anlamsız gelir, insan yüreği sıkışır kalır. Nefes alamaz kalp. En çok onun nefes almaya ihtiyacı varken.. Ve sözcükler dağılır. Kurşun olur kalır. Geçmişten güne kaç söz kaç, kalbi yaralı bırakıp geçtiği bilinmez.

Bir sokağa denk geldiğinde, kendine rastlarsın usulca. Sanki onca seneler üzerinden geçmemiş gibi. Sanki tek bir adım atmışsın ömrünün sonuna.

İnsan bu, kimi zaman gözlerini kapatıp ışınlanmak ister. Kimi zaman hayal kuramayacak kadar güçsüzleşir. Bunun sebebi, her şeye dik duruşundandır elbette. Sabreder. Sabretmek ki, en büyük talihsizlik.

Bir ses tonu yaklaştırır, insanı insana. Bir tebessüm yerin altında okyanus inşa eder. İki göz birbirine değdiğinde, milyon insan gökyüzüne kaybolur. Dünya üzerinde sade ve sadece iki kişi ve bir kalp kalır.


Geleceği görür insan. İçi ne kadar şikayet etse de bugünden, ruhu da yatıştırır usulca. Bekle de gör der, bekle de gör. İnsan kördür azizim. Bazı sıra kaybeder aklını, pardon kalbini. Kalp sesini kaybeder.

Ben çok derim bu kalbimin sesi nereye gitti. Bırakın büyük konulara küçük olan konulara bile kapatır kendini karanlığa, sesini duymayı bırakın, varlığını hissetmek mümkün değil.

Fark etim. Fark ettim ki, benimki beni bırakıp gitmemiş. Yerli yerinde duruyor. Zamanı varmış her bir konunun. Söz sırasını bekliyormuş, konuşmak için. Bu zamana kadar, büsbütün kaldığıma şaşırıyorum zaten.

Yıldızlar, boynu bükük olanların, üzeri kirli kalpleri pırlanta olanların üzerine konar. Hayat, zorla güzelleştirir insanı. kötüyü zorladığında çığrından çıkar.
Kirpikleriniz, farklı bir rüzgara ait olduğunda anlayacaksınız beni.


Gitmek için bahane çoktur. Kalmak için bir neden üretmeli. Yine de gideceğim, demedi demeyin. Gözünü yola dayayıp beklemeyeceğim tabi ki de. Yol gelsin diye beklemedim hiç bir zaman. ki yolun kendisiyim.
Sadece… sadece. zamanını bekleyeceğim.

Bir yazara, bir yaprağın dalından kopup yere düşüşü de şiir yazdırır, sevdiğinin hançerli sözü de yazdırır.

Bir şairin bir sözü, karlı bir güne düşen sıcak yıldız parçaları olur.
denizlerin dalgası olur, bir çocuğun gözyaşı..
şiirler evrenseldir, çünkü acı evrenseldir.

Reklamlar

4 Yorumlar »

  1. İnsanın yaşayıp yaşayacağı ruh halinin hepspni yazıya dökmüşsün, Şükür hepsini yaşadım. En çok etkileyen de ( İki göz birbirine değdiğinde, milyon insan gökyüzüne kaybolur) demişsin ya, benim yaşadığım aşklar hep böyle başladı, hep gözlerinin içine bakıp aşık oldum diğerleri yoktu benim için, zamanla o gözler de gider eriyen mum gibi kalıyorsun ortada. Keşke sevdiklerimiz, sevdiğimiz ilk günlerdeki gibi kalsalar…

    Liked by 1 kişi

    • Önemli değil hiç bir konu ölümü dünya 🙂 kimseye kalmayacak. Geçip gidecek. İnsan nefes aldığına huzur bulmalı. Ki hayat en çok insana yarım bırakılmayı öğretiyor. Eksikliği ve göz yummayı. Bu kadar sakin bir yapım olduğu için şikayet ediyorum 🙂 Ne zaman beni delirtecekler merak ediyorum.

      Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: