İçeriğe geç
Reklamlar

Bir yazardan, bir yazara.

Hayalleri olan bir kuş var defterin içinde, uçmak için acele eden..

Sevgili Buse; Hayat öyle bir şeydir ki, tuhaftır, amaçlıdır, bazen o amacın yitip gittiğini hissettirir, kıyıya yanaşan yıpranmış bir liman misafiri gibi, büyük dalgaların tokatını yemiş.

Hayat öyle bir şeydir ki, kalbini söker bazen mutluluktan, bazen o sökülen kalbin yerine ölü bir mezar bile koyar, ismi yok bu garip yolcunun yazan.

Hayat öyle bir şeydir ki, hiç olmadığı kadar gözü yaşlı, hiç olmadığı kadar o yaşları silen. Derler ki bir elin aldığını, bir elin kaybettikleri belirlermiş. Belirsizliktir bu. İşte bu belirsizlikte kendine bir yol, bir çıkış arayan bir çocuk var o defterde.

Her yere yetmek isteyen, her şeye katkı sunmak isteyen, her şeye adım adım yaklaşmak isteyen..

Bu güzel ama çatlaklarla dolu bir yol. Seni yorabilir, seni durdurabilir, seni geciktirebilir, enerjini alır senin.

Her şeye yetmek isteyen uzmanların hayat hikayelerine baktığında ömürleri ıssız bir adada bir ağaç gövdesine yaslanıp kaldığını görürsün onların zihin haritasında.

Demem o ki her şeye yetemezsin, her şeye gücün yetmez, her şeye kafa tutamazsın. O içindeki çocuğu yorma fazla.

Bir gün istediğin şeyler olacak, bir gün istediğin şeyleri kaybetmenin acısını da yaşayacaksın belli. Kazanmak aslında en baştan kaybetmek değil mi zaten..

Reklamlar

3 Yorumlar »

  1. Bu yazıda ikilemde kaldım! çabalarına teşvik mi ediyor, engelmi oluyor. Herşeye yetişemezsin evet eme vazgeçemezsin de, Bu insanın içinden gelen birşeydir zaten, zorlamayla yapılacak birşey değildir. Bir anne vardır bir çocuğuna yetişemiyorum, bakamıyorum diye sızlanırken, bir anne vardır 8-10 tane çocuğu vardır hepsine aynı özenle, aynı sevgiyle ilgi gösterir ama yetişemiyorum diye yarısını bırakmaz, gücü yettiği kadar ömrünün sonuna kadar onlar için çaba gösterir. Eğer içinden geliyorsa, gücün yetiyorsa yetişebildiğin herşeye yetiş.

    Liked by 1 kişi

    • Teşekür ederim abi. Benim istediğim de hep farklı düşünce buraya bu güne kadar yorum yapanlardan en özeli seninki. Çünkü illede kendi düşüncelerin. Biri düşüncelerini değiştirmek için kanıt sunmalı çabaya girmeli. Biri o fikirde diye. Aa aynen bencede demiyorsun. Bu huyunu çok ama çok seviyorum. Yoran sevdiğim işlere yetişmek değil. İnsanlara yetişmek. Biraz da boyumdan büyük işlere giriştiğim için. İnsan zaman zaman kendine dönüp ben bunu yapabilir miyim diye sorguluyor. Ne zaman kötü hissetsem buraya yazdığımda melek gibi oluyorum. Huzur oluyor. Bekleyelim görelim. Güzel günler yakında. Bakarsın imza atarım güzel şeylere abi. Şuan sürpriz.

      Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: