İçeriğe geç
Reklamlar

Sevgililer günü değil, sevgi günü


Artık detaylı bir konunun zamanı gelmişti. Bir kaç gün sonra olan 14 şubat için konuşalım bugünde. Reklamları yapılan, hediyelerden bahsedilen. Birine verilebilecek en iyi hediyeden..

Öncelikle 14 şubata karşıyım bunu söyleyeyim. O kişiye, her ay hediye alabilirsiniz. En ufak hediyeler bile mutlu eder. Ekonomiye değer katsın diye çıkarılan bir gün 🙂 Yapmayın, kaç kişi ilişkisinden oluyor, 10 şubatta ayrılıp, 14 şubat geçtikten sonra tekrar barışıyorlar 🙂 Nedeni mi ? Hediye almamak değil. Psikolojik baskı o kadar büyük ki, karşındakinin beklentilerini karşılayamama korkusu. İstediği, hediyeyi alamama korkusu. İlla pahalı bir hediye, güzel hediyedir düşüncesi.

🙂 Beni, şu bir haftadır en çok mutlu eden, bir mandalinacının verdiği bir adet mandalinaydı. İnsan tanımadığı kişilerden ufacık bir şey alınca daha çok mutlu oluyor 🙂

Şimdi gelelim, en mutlu eden göz yaşartıcı hediyelere..

Bu benim için asla, bir kolye bir takı, çiçek, kıyafet vb. olmadı.

En iyi hediyeyi alanlar, o kişiyi gerçekten çok iyi tanıyanlardır.
Manevi bir hediye, mutluluğunu kırk yıl boyunca korur.

Örneğin, bir hayali vardır. Kimin yok ki hayali. Bir şehir olur, bir kişi olur. Şahsen, benim çok özlediğim ama göremediğim kişiyi getirse, benim yanıma. Ağlardım sanırım. Saklamalık bir hediyedense, bir anı. O günü doya doya yaşayabileceğin bir anı.

Bir güne sığdırmamalıyız hiç bir şeyi, özel bir gün olacaksa hayatımızda. İnsanlardan bağımsız olmalıyız. Her insanın kutladığı güne değil. Sadece ikimizin olduğu bir güne uyanmalıyız.

Her insanın bir hassas noktası vardır. Tutkuyla bağlandıkları. Ona öyle bir şey yapın ki, o günü hayatı boyunca unutamasın..

Sevdiği bir yazar vardır, sevdiği bir şarkıcı. uzun süredir gitmek istediği bir yer. Yolculuklar güzeldir. Ona kendi ellerinizle bir akşam sofrası kurabilirsiniz. Şarap olur, mum olur, aşk olur.

Notlar ! Her zaman bir adım öndedir. Bir konserve kutusuna, ufak ufak notlar hazırlayabilirsiniz. Hayır asla filmden görmedim, tamamen kendi fikrim.

Farklılıklar idealdir. Hiç gitmediğiniz bir yere gidebilir, hiç yapmadığınız bir şeyi yapabilirsiniz.

Veya sadece bir adet gül 🙂
Sizi şehrin sokaklarında çok mutlu edebilir, eğer beklediğiniz kişidense.. Sevdiğinizdense.

Hediyelerden en önemli olan şey sizsiniz, sizin ilişkiniz. Ki, güzel davranmıyorsan ona, en güzel hediye bile yitirir anlamını. Çöpe atmak bir davranış uzaklıkta.

Lütfen ilk hediyeniz, bir ömür olsun, bir kalp. Güzel bakmak olsun ona. Kırmadan sevmek. Kelebeğin kanatlarını incitirsen, kaçar senden, bir daha gelse bile yanına ilk heves olmaz. Bir söz ! Yeter. Bir söz yeter kıyamet kopmasına.

Fazla detaylı olmadı, zaten ben nereden bileyim hiç sevgililer günü kutlamadım, sevgililer gününde milletin birbirine hediye alışını izleyip, sokakta el ele tutuşan sevgililer görüp, eve gelince kendime bir sinema keyfi ısmarladım, aileme pasta yaptım. Bazen sevgiliniz aileniz de olabiliyor 🙂

Hayır reklamlar, yalnızlık psikolojisine sokuyor ama, yalnız olanlar olarak yalnız değiliz birde bu konudan bakın 🙂

En güzel aşklar sizin olsun, olursa olur, olmazsa çay içeriz demiş bir şair.

Reklamlar

9 Yorumlar »

 1. İnsan sevgisini bir güne sığdırmamalı açıkcası. Sevgililer gününü gereksiz bulanlardan biriyim bende 🙂 Kısmet olmadı bu yaşımıza kadar kutlamak kim bilir ya belki bir gün bizlerde saçma bulduğumuz bu günü güzel bir birliktelik ile geçiririz 😀

  (”ben nereden bileyim hiç sevgililer günü kutlamadım, sevgililer gününde milletin birbirine hediye alışını izleyip, sokakta el ele tutuşan sevgililer görüp, eve gelince kendime bir sinema keyfi ısmarladım”)

  Şu senden alıntı olan söz beni temsil ediyor, hem film izlemekte güzel bi aktivite sonuçta 😀
  Bazen yalnızlıkta güzeldir size kendinizi tanıma fırsatı sunar.
  Sevgiyle kalın…

  Beğen

 2. Başlığı görünce tamam buse nin açığını yakaladım eleştirme zamanı dedim ama olmadı 🙂 Senin 14 şubatı övdüğün bir yazı olacağını tahmin etmiştim. Keşke her kadın senin gibi duygusal ve iyi niyetli olsa, haftalat öncesinden beklentiler, imalar hatta istekler ile yarış çoktan başlamıştı. Herkes birbiriyle hediyesini yarıştırırken beklentileride büyütüyor, hediyenin değerine göre sevgi ölçülüyor iken senin dediklerini yapan erkeklerin bir çoğu 14 şubat akşamaı ya da 15 şubatda yanlızlar rıhtımına yanaşır 🙂 Çok şükür uzun zamandır bu sitreslerden uzak yanlızlığın güzelliğini ve huzurunu yaşıyor yarşmadaki arkadaşlara başarılar diliyorum 🙂 🙂

  Beğen

  • Hahah güldürdünüz beni 😊 Açığım varda belirtmedim 😁 Bende başarılar diliyorum, emin olun daha başarılıdırlar. Çünkü insan yalnızken daha çok odaklanıyor hayatına. Güzel insanlar yeter.. Bir gün 14 şubatta yalnızlar gecesi düzenleyeceğim 😂 Evet bunu yapayım. İçkiler benden, dertlenmek sizden. Keman değil, klarnet olacak. Zengin olunca yapıcam bunu. 😏

   Liked by 1 kişi

 3. Söylediklerinde çok doğruluk var bence insanlar sevdiklerine karşı çok özel ve kreativ olmalılar. Kaçmak yerine elinden ne geliyorsa yapmalılar her şey para diyil. Bende bu güne karşıyım seviyosan zaten hediyenin günü olmazki. Sanırım dostum seni yazdıklarınla daha iyi tanımaya başlicam eline sağlık

  Beğen

  • 🙂 Teşekür ediyorum senin de eline sağlık güzel yorum için. Ve ne mutlu ki bana birsürü dost ediniyorum. Sadece telefon uzaklığında olan dostlar. Ve sadece sanat, kitap, kültür tartışabileceğim dostlar.. 🙂 Burda bakma ben içimi döküyorum. Kitap yapmaktan daha iyi geliyor. Yalan yok.. Ha farklı düşünce görürsen de, farklı düşünceler de iyidir. Farklı bakış açıları. Hayattan öğrendiğim çok şey var. İnsan öğrendiğini de uygulanabilmeli. Kendim için konuşuyorum yanlış anlama sakın 🙂 Fikirlerin değerli.

   Beğen

 4. Sözcüklerin yetersiz kaldığı duygular taşıyorsun. Mandalina hediyesi, hem tatlı bir burukluk hem de gülümseme yarattı. Devamı da çok güzeldi.
  Bence, “Bir tarafın ilham perisi olması ve diğer tarafın şair olup taşması” daha güzel bir hediye olurdu. Üstelik “dediğin gibi” bir ömürlük değil, ömürleri bile aşardı. Bak! Bazılarının hediyeleri hala dilimizde 🙂

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: