İçeriğe geç
Reklamlar

Adı

Anılar bağlamış, sırılsıklam.
Zaman; bugün bize, bizi anlatmış.
Anılar, çıkarmış aşka bizi.

Ve aşk, yalvarmış daha fazla hissedebilmek için.
Haykırmış daha fazla derinleşebilmek için..
Derinleşip, boğulmak için gözlerde..
Aşk acizmiş kitaplarda, destanlarda..
Nefesini verende, alanda.
Ateşmiş aşk.
Ateş, ışıkmış.
Işk, aşk olmuş takvimle beraber.

Tanrıya yaklaşmak gibiymiş, bir nevi.
Bir nevi inanç..
Karanlığın içinde sıkışıp kalmış.
Bulut iken..


Tamlayan, tamamlayan, tam anlayan

Elleri ellerindeyken,
Konuda bu ya, ellerin ellerimdeyken.

Meğersem parmaklarımız geçmeliymiş iç içe.
Bir yapbozun son parçasını bulmak gibi.
Sonrası koca bir kıyamet.

Sonrası, aşkın aşksızlığı.

Reklamlar

13 Yorumlar »

 1. Bunu okuyunca yanlış blogu mu okuyorum dedim ama sen yazmışsın çok şaşırdım hiç kullanmadığın bi üslup ama güzel olmuş. Aşk üzerine yazılmış bir çok kitap şiir şarkı var. Aşk içinde olan bi hissi açığa çıkarmak mıdır yoksa yeni doğmuş bir bebek gibi içinde hayat bulması mıdır. Tecrübelerimiz mi bizi yönlendirir aşık olacağımız kişiye yoksa aşk acemilik işi midir. Hepsi ni muamma ama bence aşkı aşk yapan ayrılık kavuşamamak. Leyla mecnuna kavuşsaydı kimin haberi olurdu o aşktan. Ya da bizim aşk sandığımız heves de olabilir. Aşk üzerine söylenmiş bir çok söz var ama benim en çok hoşuma giden sözleri Mevlana söylemiş tıpkı şu satırlarda dedigi gibi; ”Yağmurların da ıslandığı bir yağmur vardır. Adı aşk. Ateşlerin de yanıp kül olduğu bir ateş vardır. Adı aşk. Kelebekleri intihara sürükleyen, yıldızları da kaydıran aslında aşk. Gölgelerin gölgede kaldığı bir durumdur, sırların sır verdiği bir haldir aşk ve aslında aşkın da aşık olduğu bir aşk vardır ilahi aşk…”

  Beğen

  • Çok güzelmiş, bilmiyordum bu sözü. Mevlana’yı çok severim birde. Hayat gibidir bence, asla anlam yükleyemezsin. Hatta gerçek mi hayal mi olduğunu bile bilemezsin. Bu hayatta bile hem gerçeklik hemde yalan iken, aşkın böyle olması da normal bence. Bu aşk konusunu yazmayı hiç sevmiyorum. Belli bir tanımı olup kestirip atamıyorsun. Her dafasında şarkının değişmesi gibi, farklı anlamlar yüklüyorsun. Leyla mecnuna katılıyorum. Ama herkes de öyle değil, bazıları çok güzel yaşıyor..

   Liked by 1 kişi

   • Herkes kendi şarkısını kendi yazıyor, bu hayatta birbirini sevip mutlu olan kişiler çok evet onlar kendi içlerinde aşkı yaşadıkları için toplumun çok fazla ilgisini çekmez ya da kıskandıgı için ilgisiz gibi davranır mevlana diyor ya aşk nasip işidir, hesap işi değil. Herkesin bi yerde nasib vardır onu bekler ya da o nasibi karşısına çıkar farkına varmaz orda öylece bekler aşkı arayanlara mevlana yolu gösteriyor diyor ki Aşk adayıştır, arayış değil. Sen adanmış ve yanmışsan bu uğurda, aşk sana uzak değil!

    Beğen

 2. Veee geldik dünyanın hakkında en çok kitaplar, şiir ler yazılan tartışmalar yapılan, psikologların çareler aradığı konuya 🙂 Aslında cevabını sen yazmışsın içinde, Aşk ateşmiş, ışıkmış, yani aşkın ateş olduğunu kabul edersek ki öyledir çok yaklaşırsan yakar acı verir mesafeni korursan ısıtı seni de içinide, karanlıkta kalırsan aydınlatır çevreni. Ama dediğim gibi ateşe çok yaklaşıp sarılmaya kalkarsan yanarsın ve bu yanıkların yaralarını uzun süre taşırsın 🙂

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: