İçeriğe geç
Reklamlar

Kırıklardan, ışık sızar.

Kahraman Deniz- Yıldızlara

h

Canınız yanıyorsa, o hissi hissediyorsanız, üzülmeyin. Üşüyorsanız eğer, bir yaz ortasında bile, yakında ısınacağınız içindir. Uyku girmiyorsa gözünüze, düşünmekten.. Huzurlu uykulara yatacağınız içindir. Acı duyuyorsanız, sevinç çok yakındır. Sadece kaçmayın o duygudan. Sonuna kadar hissedin. Cesaretli olun biraz. Evet ‘benim canım yandı’ deyin. ‘Çok yandı’ deyin. ‘Hayatım yıkıldı, başıma yıkıldı hayallerim’ deyin, söyleyin. Acınızla dalga geçenler olacak, gülümseyin. Bir daha, bir daha gülümseyin.

Enkaz altında kaldınız diyelim, çıkmayı düşünmez misiniz ?
Çıktınız diyelim altından, yırtık dökük kıyafetiniz. Yüzünüz kum, toz içinde. Kan içindesiniz. Korku var içinizde. Peki şükretmez misiniz yaşamaya ? Geçti diyelim her şey, yeni bir hayat kurmaz mısınız ? Olamaz mısınız mutlu ? Neden bazılarımız o enkaz altında kalmak için direniyor..

Neden insan canını bile bile yakıyor. İnsanlar, acıya daha düşkün oluyor. Mutluluktansa, mutsuzluk. Yalnızlık seçim oluyor. Her ilişkinin, sonu kalıyor aklımızda. Öncesi yok..

İnsanlar, tekrar enkaz altında kalmaktan korktukları için evde oturmuyorlar. Evde yaşamıyorlar, o sıcak ev ortamından mahrumlar.

İnsanlar, bisikletten düştü diye, bisiklet kullanmaya korkuyorlar. Yemek yaparken eli yandı diye, tövbe ediyor yemek yapmamaya. Sevmemeye, sevilmemeye.

Çok saçma değil mi ? Biz ilk adımı attığımızda düştük. Belki yataktan düştük küçükken. Düşe kalka öğrendik yürümeyi. Okuma yazma öğrenmemiz, ayları buldu. Yanlış yapa yapa öğrendik. Harfleri yanlış yaza yaza. Hatalarda yaptık, kalpte kırdık, kırıldıkta. Ağladık. Geceleri hıçkıra hıçkıra.

Yalnız kaldık, dört duvar arasında. Aşık olduk, aşık olduğumuzun başkasıyla mutlu oluşunu izledik. Ayrıldık defalarca, yeni bir aşka başlamadık mı ? Başladık. Özür dileyeni, affetmedik mi ? Bir hayal tutmadıysa, diğerleri hiç mi olmadı ? Oldu..

Bu böyle üzgünüm, ama sonuca gelirsek, enkaz altında kalmayı istemek, sizin seçiminiz. Ya bir ev kurar, ya ev kiralar, ya da geçmişinize gider yaşarsınız. Ya tekrar düşmeyi göze alırsınız, yada yürümeyi unutursunuz. Ya korkarsınız, bisiklet sürmekten, yada rüzgara meydan okursunuz, hız yaparsınız..

Ya aşık olur, göze alırsınız acısını. Yada uzak kalırsınız o duygudan.

Belki geçmişi değiştiremezsiniz, ama gelecek sizin düşüncelerinizin eseri.
Acı çekmeyin asla demiyorum, çekin, üzülün, ilk defa acı çekmeyi tavsiye eden birisine rastlıyorsunuzdur. Oda bir duygu.

Ama acılarınızı, doğru yerde ve zamanınında yaşayın. Yarına bırakmayın, süpürmeyin halı altına, içinize atmayın. Düşünmeyin hep. Bazı konular düşünerek çözülmüyor. Hissedilerek.

Umarım, güzel bir hayatınız olur. Etrafınızda da, sadece sizi çok sevenler..

İyi geceler.

Reklamlar

7 Yorumlar »

 1. Yine yapmışsın yapacağını 😊
  Buradan kendime pay çıkartıyorum ve çok doğru söylemişsin biliyorum haklı olmayı sevmiyorsun ama haklısın 😂
  Kim bilir hayat bize daha neler gösterecek bunların hepsi birer test bir sınava tâbi tutulduk bazen bu süreç zorlu olabiliyor ama pes etmek yok hayat devam ediyor.
  Çin’li bir bilge demiş ki;
  “Tanrı size istediğiniz insanları değil, ihtiyacınız olan insanları verir. Öyle ki bu insanlar size yardım edecek, sizi incitecek, size acı verecek, sizi terk edecek, sizi sevecek ve olmanız gereken insan olabilmenizi sağlayacaktır.”
  Hayatın dengesini seviyorum çünkü ilk önce karşımıza kötüleri çıkartıyor ki iyilerin kıymetini bilelim diye.
  Hayat hiç bitmeyen bir yolculuk gibidir. Bir kapı kapanırken, bir başka kapı açılır.
  Yeni insanlar, yeni umutlar. Hayat bu sefer karşımıza iyi insanları çıkarsın, çıkarsız sevgiler olsun.
  Eline yüreğine sağlık okumak insanı rahatlatıyor hele bir de sen yazdıysan😊

  Beğen

  • Teşekkür ederim, insanın bir ilhamı olmalı değil mii 🙂 İnan bende yazarken huzurluyum, o içimdeki tüm sıkıntılar gidiyor. O yüzden daima yazıya kötü başlarım, iyi ayrılırım. 🙂

   Beğen

 2. Son yazını okuyup uzaklaşırken, dur bir de aşağı da ne var dedim okumaya başladım. İyi ki bakmışım çünkü daha samimi duygular anlatım gücünü ortaya çıkarmış. Eline sağlık.🤗

  Beğen

 3. Herşeyden önce yeni siten hayırlı olsun, inşallah kitap yazmaya yani hayallerine giden yolun başlangıcıdır diye temenni ediyorum. Aslında hiçbir acı sonsuza kadar sürmüyor ama her insan aynı sürede unutamıyor acılarını, dertlerini, kederlerini. Tıpkı hastalıklar gibi, kimi günlerce yatakta geçiriyor kimi bi kaç günde ve ayakta atlatıyor. Ama kimisinde evham oluyor hep hasta olacağım diye korkarak yaşıyor, acılarda böyle kimi çabuk, kimi aylarca, kimi ölene kadar unutamıyor. Önemli olan herşeyin gelip geçici olduğunu farkedebilmek de zamana bırakabilmekte. Zaman herşeyin ilacıdır diye boşuna dememişler 🙂

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: