İçeriğe geç
Reklamlar

Mutlu Yıllar Size

Şarkının ismi de mutlu yıllar 🙂
En güzel şarkıyla en güzel yılımızı dolduralım o zaman.

Biliyor musunuz bu şarkıyı benim çok çok çok sevdiğim bir kız arkadaşımla beraber keşfetmiştik 🙂 
Uzun süredir ilk kez dinliyorum.

Ama ben bu şarkıyla çok duygu yüklü şeyler yazarım.

Neyse konu o değil.
Konumuz bir yılın daha bitmesi 🙂

Yılbaşı deyince akla Hristiyanlar gelir. Müslüman yılbaşı kutlamaz gibi sözler 🙂
Sonra bizimkiler yalan uydurmaya başladılar. Bizler yılbaşını değil, yeni yılın gelmesini kutluyoruz diye. Daha sonra çam ağaçları süsleme gelenek oldu, yılbaşı ülkemizde de önemli bir yerde. İtiraz etmeyin. Modern Müslümanlık. Bu konuya girersek tartışırız. Çünkü geniş bir konu ve bilgisiz tartışılmaz. O yüzden çok eleştirmeyeceğim. Ben olanı söyledim sadece bana da kızmayın 🙂

Bu arada değinmeden edemeyeceğim. Yılbaşı ağacı süsleyemedim. Çok mutsuzum. Hani evde süs var da ağaç yok. İki yıl önce gerçek çam ağacı süslemiştim, ve ağaç 1 hafta sonra ölmüştü. Yeşil ağaç; kurudu, sarardı. Vicdan azabı çektim. Benden size uyarı olsun bu, canlı çam ağaçlarını sıcak eve sokmayın. Denenmiştir, üzülünmüştür. 

Birazdan ciddileşeceğim. Bu biraz zaman alabilir..

Sizden bir şey istiyorum. Bir kağıda. Kağıdın üstünde ‘2019 dilekleri’ olmak şartıyla.
Hayallerinizi. İsteklerinizi. Ne eksikse sizde, ne istiyorsanız hayattan. Onları yazar mısınız ? Bende yazacağım. Ufak bir şey olabilir. Bir hedef olur. Hobi. Aktivite.

Hatta ben buraya yazacağım neden saklayayım ki.. İsterseniz sizde yazabilirsiniz.

Benim 2019′ dan Dileklerim Şuraya ufak bir not belirteyim sayıların önemi yok 2019 olmazsa 2019un son gününde olur acelesi yok yani..1.Araba almak. (Lütfen kırmızı olsun.)
2.Blog işinde ilerlemek ve kendimi tanıtmak.
3.Yeni bir hobi edinmek.
4.Gitar kursuna başlamak geç bile kaldım.
5.Her gün erken kalkmak (demesi kolay yapması zor)
6.Düzenli yürüyüş yapmak.
7. Profesyonel fotoğraf makinası edinmek.
8.Babama unutamayacağı bir doğum günü düzenlemek.
9.Artık birisinin yanında düzgün bir şekilde şarkı söylemek.
10.Şiir yazmaya geri dönmek.
11.Yamaç paraşütü yapmak.
12.Artık bir eser yazıp bastırmak, buna adım atmak.
13.Aşık olmak.
14.Kapadokya’ya gitmek.
15.Bisiklet almak (geçen sene istemiştim ailem caydırmıştı, ezilirmişim, araba çarparmışmış.
16. İşaret dili öğrenmek.

Yeterli bu kadar sanırım.

Hani bir söz vardır hayallerinizi kimseye söylemeyin diye. Olmazmış yada göz mü değermiş ne.
Bana kalırsa. İlan bile asarım. Hayallerim var neden olmasın ki. Ve her sene ben değiştikçe onlar da değişecek. İstekler artacak, aruzalar değişecek. Biz insanlar, günden güne değişiyoruz. Geçen seneki sizle bu seneki siz aynı değilsiniz. Olmayacaksınız da. Bir zamanlar hep kendi eski hallerimi özlerdim. Eskiden çok gülerdim diye yakınırdım. Neden şimdi de gülmeyeyim ki ? Neden şimdi mutlu olmayayım ? Beni tutan ne. Şöyle hepinizden geçmişi kenara bırakmanızı istiyorum. Yeni bir yıl yeni sayfa değil, size yeni bir defter olsun. Yeni şarkılar dinleyin, yeni insanlarla tanışın. O duvarlarınızı yıkın. Kimin size ne katacağını bilemezsiniz. Her insan bir şarkıdır.

Arayamadıklarınızı arayın, söyleyemediklerinizi söyleyin. Pişman olmayın. Bir gün yaşlanacaksınız. Geriye dönüp baktığınızda gördüğünüz şey yaşayamadığınız hayatınız, yapamadıklarınız, kursağınızda kalanlar olmasın. Geriye dönüp baktığınızda mutlu olun. Gözlerinizi kapatıp gülümseyecek şekilde gidin bu hayattan. Mutlu bir şekilde.

Bir isteğiniz olmuyorsa eğer, ya zamanı vardır yada yanlış bir şey istiyorsunuzdur. Bekleyin. Ve inanın. Kendinize inanın. Hayata inanın. Doğaya inanın. Hayat öyle planlıdır ki. Ve mutlaka sizin için bir yerde sürprizleri vardır. Mutlaka size iyi gelen anlar vardır.

Yeni yıl sizin adım atacağınız farklı bir hayat olsun. Severiz değil mi bu konuyu. Hatta insan her şeyi bırakıp taşınma, yeni bir hayata başlama duygularıyla yanıp tutuşur. Filmlerdeki gibi 🙂 Biz kendi hayatımızı göremeyecek kadar kör, filmlerdeki hayatları sevecek kadar nankörüz. 

Filmle, gerçek hayatın veya kitaplarla, gerçek hayatın arasındaki farkı ayıran tek kelime kurgudur.

Yine konudan konuya atladığımıza göre yazımız bitmiştir. 🙂

Herkese iyi akşamlar diliyorum..
Yorumlarınızı benden esirgemeyin..

Reklamlar

14 Yorumlar »

 1. Öncelikle beklenen yazı geldiği için mutlu olduğumu belirtmem gerek 😀 Ve ufakta olsa yazım hatalarını düzeltelim lütfen gözüme takılıyor ��Yeni Yıl herkes için mutlu huzurlu iyi bir yıl olmasını temenni ederim. Öncelikle de bana �� İnsan mutluluğu paylaştığı kadar mutludur derler paylaşın gülün gönlünüzce yaşayın bu hayatı, birdaha aynı yaşları yaşayamıyacağız dolu dolu seve seve yaşayın ki boşa gitmesin bu güzel yıllarımız.Benimde dileklerim olucak herkes gibi Gerçekten dolu dolu aşık olmak istiyorum tabikide sevilmek 2018 beni çok üzdü 2019 da 2018 in fragmanı gibi olmasını istemem doğrusu.Yeni yılda yeni ni hayata merhaba demek istiyorum rutimlerimi değiştirmek yeni hobiler aktiviteler kazanmak istiyorum. Misal bu aralar kitaplara sardım bazısının gözünde Yürüyen kitap olup çıktım doğrusu �� kitaplar güzel şeyler okuyun okuyun çocugum tavsiyemdir ��Tekrar şiirleri sevmek şarkıları sevmek dinlemek istiyorum ve bu şarkıyı geçen yıl başı dinlerdim yine denk gelmesi biraz güldürdü biraz hüzünlendirdi. Artık gülüp geçme zamanı. Valla yoruldum eski geçmiş için üzülcek değilim yeni bir sayfa dediğin gibi bir defter açmak gerek ve bu yıl benim miladım olucak inşallah herşey yolunda gider ve bu yılı da berbat etmeyiz herşey bizde aslında kontrolü bırakmamak lazım ��Gene çok konuştum sanırım şimdiden mutlu yıllar dilerim herkese. Yeni başlangıçlar için güzel bir yıl bence deneyin ��

  Beğen

 2. Ya benim yazımdan daha güzel olmuş yemin ediyorum ki.. 😊 ve daha uzun. 😊 İnşallah güzel geçer, ha arada aksilikler olabilir normaldir. Saf mutlu hayat olmaz. Ve tabikide saf mutsuzluk olmaz hayatta. Herşey eşit. Ve her yaşadığımız olay bizi bize götüren basamaklar. Seviyorum hayatı. 😊 Umarım daha çok kitap okursun. Bu aralar yazabilsem keşke daha çok konu da yazabilirdim. 😊

  Beğen

 3. Umuyorum ki daha fazla kitap okurum sponsorum sağlam nede olsa �� bende bana bu kitapları sağlayan kişiye sesleniyorum burdan, iyi insanlar iyi ki varlar �� Bende hep buraya farklı konular yazmanı görmek isterim lakin seninde kendine ayıracağın güzel bi hayatın var haftada 2 kez yazsan kâfidir öbür türlü özler okuyucular ��Son olarak bişey daha ekliyorum ve bu geceyi kendim için noktalıyorum “Bu hayat karşımıza iyi günde kötü günde yanımızda duracak iyi insanalar vermesi dileğiyle “Diyip geceyi noktalıyorum. ����

  Beğen

 4. Yeni yıl isteklerinin başında kitap yazmayı göreceğimi sanıyordum! Kırmızı araba liste başı çıktı 😉 inşallah dileklerin gerçekleşir. Benim bi çeyrek biletim var eğer çıkarsa gerisi kolay hayalindeki motorsikleti alıp Türkiye turu ardından bi Avrupa turu neden olmasın. Ben de motorsiklet uzerinde mutlu oluyorum 😉

  Beğen

 5. Hayallerin peşinde koşmak, idealler edinerek yaşamak kadar güzeli yoktur.Siz zor olanı yapıp listenizi olusturmuşsunuz, bir tek dilekleri gerçeklestirmek kalmış. Gülüşlerinizi eksiltmeyin, hiçbirşey veya birileri için. Bunca yaşananlara rağmen hayata karşı tek silahımız gerçekten gülümsemek ve herkesin aradığı mutluluğu yakalamak degil mi? Listeniz kabarık belki ama imkansız değil gibi gözüküyor. 🙂 Gerçekleştirmek için 2017'de ki yazınız gibi hemen harekete geçmelisiniz. -Erken kalmak için erken yatmak gibi,-Yamaç paraşütü için cebinizdeki bozuklukları kavanozda biriktirmek gibi,-Kapadokya'ya gitmek için ekonomik bir bütçe ile en full tatili elde edebilecek bir tur şirketi bulmak için, araştırma yapmak gibi.-Profesyonel fotoğraf makinası almadan önce tekniklerini öğrenip profesyonele yakın telefonunuz ile denemeler yapmak gibi. (Mobil fotografçılık diye bir yarışma bile var)Ne isterseniz, neyi isterseniz çok büyük planlara programlara ihtiyaç yoktur kararı içinizde o an verirsiniz ama büyük adımı atmak, genelde hep küçük hesapların, küçük planların ve büyük fedakarlıkların ardından gelir. Birikimlerimi, işimi, düzenimi oluşturup yaşamayacağım deyip bir kere de istanbulu terkettip şehrimi değiştirdiğim gibi. Tabi ki hayatında içinde bizlerin müdahalesi olmadan biriktiği süprizler de mevcut. Beklemek en büyük erdem.Belki bütün şıklarınıza bir öneri sunabilirdim ama siz 1 senelik plan yapmışsınız 🙂 15 dk için zor bir liste. Hayat gibi okunası kitaplarla ve dinlenilesi müziklerle kalınız.Yeni yılınız mutluluk dolu olsun. Yaşamı seven sizlere bir hediye: https://youtu.be/Tr0myd9cpbQ

  Beğen

 6. Çok teşekür ederim bu güzel yorum için, daha güzeli bu kadar detaylı uzun yazmak. Bu eşittir benim yazdıklarımı dikkate aldığınızdır. Aslında benim için yetersizdi yazdıklarım. Ama içimi döktüğüm için de pişman değilim. Hayallere gelince, sizin de dediğiniz gibi olmayacak bir şey değil. Hayal etmekle başlar her şey. Hatta onların yanına tik koymak için sabırsızlanıyorum. 😊 Sizinde yeni yılınız mutlu huzurlu geçmesi dileğiyle. Bembeyaz sayfalara..

  Beğen

 7. These are truly wonderful ideas in regarding blogging. You have touched some good
  factors here. Any way keep up wrinting. Ahaa, its fastidious discussion about this
  post at this place at this blog, I have read all that, so now me also commenting at this place.
  I simply couldn’t go away your web site prior to suggesting that I actually enjoyed the standard information a person provide in your guests?
  Is gonna be again ceaselessly to investigate cross-check new posts http://aoc.com

  Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: