İçeriğe geç
Reklamlar

Sil baştan kuralım hayalleri

Gözlerinizi kapatın diyeceğim, gözler kapalı okumak olmuyor henüz teknoloji o kadar ilerlemedi.

O zaman beraber hayaller kuralım sadece. Şuan ki hayatı yok sayın. Sil baştan yapalım ne dersiniz.

Sadece gözlerinizi kapadığınızda nerede ne şekilde bulunduğunuzu merak ediyorum.

Ben bahsedeyim mi size hayallerimden, ev almak araba almak ayrı, hayat kurmak ayrı, üniversite, kariyer ayrı da.

Daha farklı bir hayal. Şuankilerle ilgili olmayan, sanki ilk defa hayatınız oluyormuşçasına.

Ben gözlerimi kapadığımda kendimi görebiliyorum, böyle hafif gülümseyerek adım atan, kendinden emin. Ama yok buda değil.

Ben ne yapmak isterdim. Bir odada tuvale resim çizmeyi isterdim mesela, İçimi dökmek isterdim beyazlığa. Hüzünlü olduğumda karakalem yapmak; sürekli hızlı hızlı çizgilerin üzerinden geçmek isterdim. Düşüncelerim bir konudan etkilendiyse eğer onu çizmek isterdim. Aşık olduğum adamı çizmek isterdim. E sonra da yırtmak. Rüya çok görürüm ben mesela. Ve öyle hiç normal olmaz. Koşuşturmacalı, aksiyonlu. Bazen denizleri görürüm hep, bazen çiçek, bazen bulut. Ama şu hayatımda denizle, suyla çok uğraştım rüyalarımda.

Sonra, tamam Paris’e gitmek gibi bir hayalim var ama gözlerimi biraz kapadığımda her şeyi anlamayı çok isterdim, öğrenmeyi, bilmeyi, usta kişilerle tanışmayı. Müziği mesela, karşımda hissetmeyi. Bir şarkı yapılırken izlemeyi isterdim, Hayat hakkında notlar almayı, bir şehre bağlı yaşamayı hiç bir zaman istemedim. Sürekli gezmek, görmek, insanları tanımak, farklı dinden farklı mensuptan, onlarla aramda bir dil olsun isterdim, insanların anlayabileceği şekilde. Gözlerle kalple olan. Mesela kafede çalışıyorum, arada sırada konuşma engeli olan, duymayan insanlar geliyor. Çok güzel anlaşıyoruz hem de. Birisine gülümsüyorsam, öyle kişilere on kat fazla gülümsüyorum. Gönül ister ki daha çok konuşabilmek. Öğreneceğim inşallah işaret dilini.

Her şehre gidip, her müziği, her kıyafeti. Hindistan mesela. İnsanların fikirlerini. En çok sanatı. Yazmak isterdim mesela. Hikaye içinde hikayeler olan. Gerçek hayat hikayeleri olan.

Birazda tanımak, mevlanayı, aşık veyseli benim gönlüm nedense hep eskilere gider. Şehirlerinde dili vardır. Bir şehre ilk gittiğinizde hissedersiniz. Oradan çok fazla hayat, çok fazla yaşam geçmiş. Evler vardır. İçlerinde kim bilir nelerin yaşandığı, Unutulan mezarlıklar var. Şehir içindeki o koşturmaca, ben oradan uzak kalmak isterdim işte.

Ben bazen deniz kıyısında şiir yazmak isterdim.

Hayal kurmayı bırakmayın, burada kötüyse orada yolunda olsun herşey. Ve bakarsınız hayaldi gerçek oldu diye söylerken bulursunuz kendinizi, hayatın sağı solu belli olmaz 🙂

Reklamlar

9 Yorumlar »

 1. Ben gözlerimi kapadığımda kendimi müzik stüdyosunda görüyorum mesela sevdiğime şarkılar yazmak onun gözlerine bakıp okumak istiyorum.Sevdiğim insana baktığımda artık heycanlanmamak istiyorum, komik dimi valla ne yalan söyliyim ellerim tir tir titrer :))Meselâ dünyayı gezmek istiyorum en çokta Kanada ya gitmek. Yeni insanlar tanımak. Kendimi rüyalarımda müthiş bir konuşmacı olarak görüyorum belki bir öğretmen bilmiiyorum hep insanlara bişeyler anlatmak istemişimdir belkide ondan böyle rüyalar görüyorum. Ya herşey iyi hoşta bunlar hayal işte ne benim sevdiğim insan beni seviyor nede güzel bi sesim var belki çabalamak gerek belkide bazen akışına bırakmak zorlamamak. Her halukarda zaman geçiyor ya silip baştan başlıyacaz yada yeni bir sayfa açıcaz. Tabi bunları söylemesi kolay :)Demem o ki ya sonuna kadar gidilmeli yada bu güzel hayatın hakkını vererek yaşamalı…Esen kalın. Fazla aksatma yazmayı geceler uzun insanların bu güzel yazılar okumaya ihtiyacı var ��

  Beğen

 2. Güzel hayallerin var 🙂 Belki öğretmen olarak değil de farklı bir konuşmacı olursun belli mi, kendine güven ve hayatın sürekli değişitiğini de unutma bu gün, yaşadığın gün aynıysa yarın da buna benzer olacaktır, sen bugün farklı bir şey yaparsan, ufak bir adım bile geleceğini oluşturur. Çünkü yarınlar bugünlerden oluşur. Sevdiğim insan beni sevmiyor diyorsun. Bilemezsin. Tamam belki de haklısındır. Ama mutlaka hayırlısını dile. Ve tadını çıkar. Kötü günlerin de tadını çıkar. Teşekkür ederim bu arada. Böyle yorumlar beni yazmaya teşvik ediyor. Onca yazıyorum, düşünüyorum da zaman zaman da benim eksikliklerim oluyor. İnsan hali 🙂 Sende esen kal güzel insan.

  Beğen

 3. Bilim kurgu seviyorsan Doctor Who izlemeni tavsiye ederim. Yazıyla çok alakasız oldu fakat ilk sezonu sıkılmadan ya da sıkıla sıkıla izlersen David Tennant geldikten sonra epey bir güzelleşiyor. Herkes sevmez fakat hayal gücüne hitap eder, güzeldir. Bir zamanlar biraz da olsa tanıdığın bir şahsiyetten onaylı bir dizidir, hareketli, bol aksiyonlu ve eğiticidir.

  Beğen

 4. Teşekür ederim bir ara izledim 😊 bir kaç bölümünü izledim. Ama sanırım benlik değil. Ben biraz daha gerçekçi seviyorum mesela American Horror story çok güzeldi The walking deadi izledim. Supernatural da çok aksiyonlu hepsinde 5.sezona kadar geldim. 😊 başka varsa yabancı dizi tavsiyen başlarım.

  Beğen

 5. Müzik çok güzel. Dinledikçe düşlemeye başlıyorsun. Yazıların da öyle. Duygularımı okşuyor ve düşüncelerimi canlandırıyor. Çok teşekkürler. Bolca yorum istediğin için “az gerekli” olsa bile düşüncelerimi yazmaya çalışıyorum. Çocukluğumdan beri gerçek dünyamın dışında düşlerimde tasarladığım dünyalarım oldu. Öyle bir kaç tane değil, sayısız dünya tasarladım. Bunlar, bazen sığınağım bazen de (sırtımdaki) dayanağım oldu. Bazılarını gerçekleştirdim. Yani geleceğim oldular. Hem bir çok şair bu yaşam için “Yalan Dünya”, “Fani Dünya”, “Hayal Dünya” ya da benzeri şeyler söylemedi mi! Gerçek dünyamız bile bir yalan. O halde, düşlerimde daha güzel bir yalan yaratırım. Elbette bazı gerçekler var. Bedenimiz var. Onun isteklerine direnmek olanaksız. Diğer istekler için uygulanabilir.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: