İçeriğe geç
Reklamlar

İltifat etmek ama neye

En nefret ettiğim konuya geldim. Aslında bir yandan da iyi bu. Niye seni herkes bilsin ki, bence bir kaç kişi seni tanısa, özel olduğunu bilse yeter. İçini kimse bilmesin. Yıpratırlar.

O ayrı konu. Ama şu konu da var erkekler genelde güzelsin, gözlerin güzel, saçların güzel. Bu tür iltifatlarda bulunuyor. E haliyle kızların hoşuna gitmiyor. Giden vardır belki. Ha değer verdiğin biri olsa tabi ki de fark etsin. Mesela özel bir gece olur, olduğundan şık olursun tanıdığın insanlar, güzelsin diyebilir. Demeleri iyidir. Benim kastettiğim flört etmeye çalışan, hiç hayatına girmemiş kişilerin direk bu konulara girmesi. Ya gerçekten biraz zeki olun, zeki değilseniz düşünün, düşünemiyorsanız bilgi edinin. Kitaplar, filmler neye var.

Bir kız yada erkek fark etmez. Gözlerin güzel demek değil, gözlerin çok güzel bakıyor demek önemli. O bakışı ona tarif et. Çocuksu, masum, hayat dolu vs..

Mesela iltifat mı etmek istiyorsunuz. Dış görünüşüne değil. Saçları, gözleri onun tercihi değil. Evet onu o yapan şeylerdir. Lakin bundan önemli o et parçasını dolduran bir ruh, karakter, zeka vardır akıl vardır.

Önce onu tanıyın, neleri sever, en sevdiği renk nedir ve neden bu rengi sever, yaptıkları hayat tarzı, felsefesi. Okuduğu kitaplar neleri anlatır. Yazdıkların güzel demek te bir iltifattır.

İşte beni bu daha mutlu ederdi.

Birisini tanımak büyük mesele, ses tonunu, sana bakışını, hareketlerini, hayvan sevişini, yemek yiyişini. Bunlara, ufak ayrıntılara iltifat ederseniz, bir davranış hoşunuza gittiyse bunu söyleseniz. O insan bu sözü unutmaz. Hayatında hep taşır. Ve ne zaman o söz edilen davranışı yapsa bu aklına gelir. İz bırakan olun. Biraz farklı olun.

Hiç olmazsa deneyin. İçten olun. Sosyal medyada biraz daha cesaret edebiliyorsun, her şeyi pat diye söyleyebiliyorsun. Karşında olsaydı o kişi, aynı davranışı yapamazdın mesela. İşte sırf bu yüzden o sosyal medyadaki mesaj kutusunun bende olmasını istemiyorum.

Sanırım his olarak biraz fevri, saldırgan oldum. Zaten bu yazıklarımdan da hissediliyor. Aslında o uzun süredir sakin, sessiz olmamdan kaynaklanıyor. Susarsın, susarsın. En sonunda çıldırırmışsın. 🙂

Reklamlar

4 Yorumlar »

  1. İsteyen çabası sabrı istemeyene bahane ortak düşünce varsa bunların hiç bi önemi olmaz ilişkide saygı arıyosan bunlar gerekli sevgide insan zaten kusursuz görür

    Beğen

  2. Oooo seni hiç sinirli görmedim ama bu yazını okuyunca biraz hayal edebiliyorum 🙂 Seni baya kızdırmışlar. Genelde erkekler kadınların zekası ile ilgilenmezler dış güzelliği ön plandadır bu yüzden evlendikten bir süre sonra bir bakarlar paylaşacak, konuşacak birşey yok anlaşmak mümkün değil. Bu yüzden iltifat ettikleri şeyler ilgilendikleri seylerle alakalı oluyor. Zamanla en önemli olan şeyin akıl ve zeka olduğunu anlıyorlar ama bazen geç oluyor. Sen de böyle bir ülkede fazla beklentiye girme kendini üzme. Hadi yazında seni bu kadar sinirli gördüm karşılaşınca görmek istemem 😉

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: