İçeriğe geç
Reklamlar

O içimizdeki boşluk

İşte bugün yorgunum. Sessizce nefes verirsin ya hani tüm sıkıntılarının içinden çıkıp gitmesini istercesine. Ah çekmek gibi ama değil. Bugün çok oluyor.

Neyse şarkı hoşuma gitti..

Bir insanın yada bir bireyin en mutlu olduğu an hangisidir sizce ?
Bana kalırsa en mutlu olduğu an; en sevdiği kişinin yanında olduğu andır.
Acaba neden şu saatte dışarıda olup yıldızları izleyemiyoruz. Anılar o kadar kutsaldır ki. Bazen bir sessizlik bile anıyken bazen canından sevdiğine hikayeler anlatmakta bir anı olabiliyor. Şuan bu şehirden uzak bir yere gitmek isterdim. Evet tanımadığım bir şehire. Arkadaşlarımla olmak. Çılgınca şeyler yapmak. Mesela yamaç paraşütü iyi olurdu. Veya hız treni. Kumsalda kamp kurmak mesela. Denizde yüzmek, en çok kim suyun altında nefessiz kalabiliyor yarışması. Uzun bir yolculuk, şu otobüsün cam kenarında olanlardan. Uykun geldiğinde yanındaki kişinin omzuna yaslanabilmek kadar güzel bir his mi var. Aynı şarkıyı dinlemek mesela..
Dilek feneri uçurmak, hayalim bu. Mesela tarihi bir yere gidip yeni hikayeler keşfetmek. Fotoğraflarını çekmek o şehrin insanlarını tanımak. Sokaklarda kaybolmak. Aslında her yolun caddeye çıkacağını bildiğin halde kaybolmaya çalışmak. Çimlere yatıp kitap okumak. Şiir okumak. Sevdiğin kişinin dizlerine yatması. Ve ona küçüklük anılarını anlatman. Papatyadan taçlar yapmak 🙂
Sinema mesela sever misiniz bilmem ama. Sinema bitiminde yorumlamak. Film bittiğinde bile üzerindeki etkinin geçmemesi. Hani böyle heyecanlı heyecanlı anlatman.

İşte tüm bunlar şuan da oluyor. Lakin anda kalamıyoruz. Lakin o huzuru önce kendi ruhumuzda bulmamız lazım. Hep bir eksiğiz değil mi. Dolmuyor o bir türlü boşluk. Herşey tam tıkırındayken, arkadaşlarınız aileniz yanınızdayken. İşiniz okulunuz güzel gidiyorken. Neden hala şikayetçiyiz ? Küçükken hep büyümek isterdik, büyüyünce herşeyi yapabileceğimizi sanırdık. Büyüdük ve rast gitmiyor bazı işler. Ne bu istediğimiz. Aşk mı ? Sanmıyorum değil. Belki olabilir ama kısa sürüyor ve bitiyor. O boşluğu hep doldurmaya çalıştık bunca zamandır. Okul dedik. Bitti İyi bir iş dedik. İyi bir işin ve yüklü bir miktar maaşın oldu. Ev dedin, araba dedin. Çabaladın oldu. Bir eş dedin. Oda oldu evlendiniz, çocuğunuz oldu. Huzurlusun ama sıradan – standart hayatı yaşıyorsun. Herkes gibi. O içindeki boşluk yaşlandığında da olacak. Peki o boşluğun sebebini hiç sorguladın mı. ? O boşluk sensin. Sen kendin olamadığın için. Kendi içine bakmadığın için. Kaç yaşındasın ? Kaç senedir birliktesin kendinle ?Ama hiç tanıyamadın onu. Yalnız kaldın hem de çok ama kendini bulamadın. Şuan ne işi yapıyorsunuz dilediğinizi mi ? O hayal ettiğiniz hayatı mı yaşıyorsunuz. İnsanlar bizi bu hale getirdi. Önyargılar ve yorumlar. İnsan içinden geldiğini yapamaz, cesaret edemez oldu. Mühendis ol oğlum, doktor ol kızım. Peki ya sanat. Sanata ne zaman değer verildi. Hocaların tak tak geçirdiği ders oldu sanat. Ya bir yeteneğiniz varsa. Sizi siz yapan buysa ?
Emek vermek, yaratmak. Bir vazo belki de. Belki bir sinema senaryosu yazmak. Tenis, valeybol  herneyse sustum. Şu youtube’ta bile güzel sesi olan, şarkısı anlamlı olan şarkıcılar tutulmuyor. Acaip şarkılara, klibiyle şarkısı bağlantısız olan, Türkçede hiç bulunmayan kelimelerle şarkılar yapanları destekliyoruz ya. Yazık çok yazık. Neyse ki pandaların nesli tükenmiyor…

Ve yorgun olabilirsiniz bende yorgunum.

Farkında değilsiniz ama dünya güzel bir yer. Sadece yaşadıklarımız kötü. Yapacak bir şey de yok herkes yaşıyor. Şu dünyada acısı olmayan birini hayat hikayesi olmayan birini getirin bulamazsınız. Çünkü yok. Öyle yada böyle bu yoldan geçiyoruz. Bazen insan sonlardan korkuyor. Sona odaklandığı için başlayamıyor. Adım atmaktan korkuyor. Peki siz bir merdivenin sonunu görmeden adım atmıyor musunuz.? Bazı yollar dönemeçlidir. Bazıları çukur. Bazen yol biter. Geri dönersin. Bazen yolda yürürsün ama aklın geride kalır. Ah şu yollar bir gün son bulacak. O zaman da neden bitti diyeceğiz.

Reklamlar

6 Yorumlar »

  1. Derin nefesler alır oldum o an o yükü üstümden atıcakmış gibi hissettiren. Bir insanın en mutlu olduğu an genel konuşamam belki, benim için ise sevdiğim insanın bana bakarken içten samimi bir gülümsemesi belkide emin değilim yaşamış olsam bu mutlu ederdi heralde beni. O anı yaşamış olanlar çok şanslılar, açık konuşmak gerekirse kıskanmıyor değilim :)Çılgınca şeyler yapmak kulağa çok hoş geliyor heleki kendini özgür hissettiğin kişilerin yanındayken birlikte eylenmek delilercesine gerçekten güzel. Biriyle birlikte yapılabilecek okadar güzel şeyler yazmışssın ki insan istemsizce hayel ediyo bi anlığına bi anlığına boğazı düğümleniyor ne güzel sevmektir bu ne güzel değer vermek huzuru bulmak belkide. Dolmayan bir boşluk oldugu doğrudur belki belkide o boşluğu doldurmak yerine üstüne kapatıp yeni bi yol açmak lazımdır kendimize o boşluk öyle bi şeydir ki aşk denilen şey bile dolduramaz onu çünkü aşk sonsuz değildir sonsuz olan saygıdır insanın insana olan sevgisine saygısıdır davranışlarına görüşlerine düşüncelerine saygısıdır saygı bitince herşey birbirine girer ve bir bir yok olur biz sanarız ki aşk bitti, biten saygıdır. 21 yaşına geldim ailem istedi diye bi bölüm okudum ben fotoraf çekmeyi severim, doğa resimleri yapmayı severim edebiyatı, tarihi ( eski çağ ) araştırmasını okumasını hep sevmişimdir merakım var en azından. Ailemin haberi bile yoktur belkide. Farklı bi bölüm okudum diye vazmı geçtim tabiki hayır bunlar beni ben yapan değerler bir bakıma. Uzun lafın kısası hayat güzel yaşamaya değer o huzuru bulmaya değer korkularımızın üstüne gitmeye değer, sonunu düşünmeden o basamakları çıkmaya değer..

    Beğen

  2. Teşekür ederim güzel yorumun için, sürekli okuduğun için ve arada yazmışmıyım diye girip baktığın için. 😊 Yazdıklarım size dokunabiliyorsa azda olsa hissedebiliyorsanız işte benim için gerçek mutluluk budur. Gerçekten budur.

    Beğen

  3. Yazı güzel istekler güzel, değişik yerler gezmek, çılgınca şeyler yapmak, ama yine bi tespit de bulunacağım 🙂 sen bu söylediklerini yapmak istiyorsun ama bunları yanlız yapmak istemiyorsun, asıl istediğin kafa dengi ve senin gibi bilgili birine Aşık olmak istiyorsun ve tüm hayallerini beraber gerçekleştirmek istiyorsun, Aslında yazının anafikri aşk kokuyor 🙂

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: