İçeriğe geç
Reklamlar

Alıntı..

YAZARLIK: Benim nâçizane düşüncem şudur ki, her edebiyatçı potansiyel yazardır. Yazmak zorundadır. Edebiyatçılık ve yazarlık, birbirinden ayrılmaz, talihi bir ikiz kardeşlerdir. Denilebilir ki, ?Her edebiyatçı romancı, şair olamayabilir.? Doğrudur, olmasına da gerek yok. Ama her edebiyatçının elinde kalem olmalıdır. Okuduğu kitaplar hakkında yazılar yazmalıdır, seyrettiği filmler, tiyatro oyunları hakkında değerlendirmeler, tenkitler, kritikler yapmalıdır. Yazma konusunda çekinen, tereddüt edenler bana müracaat ederse yol gösterebilirim. İnanıyorum ki her edebiyatçı çok iyi bir yazar olabilir. Yeter ki, yazı meselesini ciddiye alsın ve devamlı olarak çalışsın. İlk kitabım Edebiyatçılarımızın Çocukluk Hâtıraları’nı öğrenci iken hazırlamıştım. Ardından pek çok kitap geldi. Demem o ki, edebiyat öğrencileri kolları sıvarsa ve yazmaya başlarsa uzun, bereketli ve aydınlık bir yolun huzurlu yolcuları olabilirler.
           Kaynak:
           https://forum.memurlar.net/konu/1536703/
         
           Ben bu yazıyı okuduğumda bloğu ilk açmaya çalışıyordum. Bir yanım korku bir yanım heyecandı. Birilerinin beni teşvik etmesi gerekiyordu. Ben istiyordum, hemde çok. Ama işte insan bazen yaşadıklarından dolayı güveni sarsılıyor. Adımlarını tereddütlü atıyor. Bende tesadüfen bir sayfada denk geldim. Kimin sözleri bilmiyorum ama. Çok derinden etkilemişti beni. Kesinlikle bu konudaki haklılığına katılıyorum.. Aranızda edebiyatçılar, şiir sevenler olur. Yazmak çok farklı bir duygu. Siz yaratıyorsunuz şiiri, hikayeyi.. Kaleme yön veren sizlersiniz..
       

Hep söylerim.. ”Ben kelimeleri dans ettirmeyi seviyorum.” diye.

Reklamlar

3 Yorumlar »

  1. Birde derlerki söz üçar yazı kalır, demekki kalmıyormuş silinebiliyormuş 🙂 Neyse yorumumu tekrar yazıyorum… Siz yazarlar yazacaksınızki bizlerde okuyalım ama tek şanssız yanın Türkiye de olman! kitap okumanın en düşük olduğu ülkelerin başında geliyor ve böyle bir ülkede senin gibi yazarların çıkması büyük başarı. Magazinsel ün yapmış beyinsiz biri kitap yazıyor 200-300 bin satarken bu işi senin gibi hakkıyla yapan bir yazarın kitabı 10-15 bin de kalabiliyor!!! Yazılarında bahsettiğin gibi okulda bile sanata, spora, edebiyta ne kadar önem veriliyorki? hayatın içinde insanlar bunlara değer verebilsin.

    Beğen

  2. Demekki dikkat etmem gerekiyormuş okurken 😊 Bu yorumunuz çol güzel, ben bile kendimi yazar olarak ilan etmezken sizin bana sürekli yaz yaz, başarılısın demeleriniz. Sanırım biraz daha sıkı sarılmalıyım bu işe. Çok teşekürler

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: