İçeriğe geç
Reklamlar

Gerek yok düzene

Gerek yok düzene, eksik, yarım seviyorum ben bu hayatı. Yağmuru seviyorum, kahveyi mesela; sade seviyorum. Değişiyorum. Düşüncelerimi değiştiriyorum. Sonsuzlukla alıp veremediğim konular var. Kafaya takmışlığım çok. Artık isteyesim de yok. Az ve öz derler ya. Eşyaları mesela atmak istiyorum. Kıyafetlerimi atmak istiyorum. Düşüncelerimi atmak. 3 5 gün varsa. Ne yapmalı ki?ndeyim dört dörtlük hayat isterken herkes, 8e tamamlama derdindeyim. 8ide severim bu arada. Şiirleri pek değil. Şahsen kitap okuyan daha iyi anlardı beni. Şiir okumakla şiir yazmanın arasında ince bir fark var.. Yazmak benim adım. Sabırsızım bazı konularda. Şiirin sonunu bekleyemem. Ömrümün sonunu da muhakkak merak etmişimdir. Sonlar hep sonlar. Fakat bazı konularda oldukça sabırlıyım. Sinirimi kolay kolay bozamazlar. Tepki göstermem. Ses çıkarmam. Tıpkı dalgasız bir deniz gibi durgunluğum var. Rüzgarsız bahar mı olur ki. Dalgasız deniz, Fırtınasız yağmur. Hasret kalmışım yazmaya, uzun uzun yazanlara da sinir olurum.. Sebebi varmış oysa, erkekler net ve öz’ken, kadınlar derinmiş. Felsefeye giren konularım da var. Bunca insan bu dünyada ne arıyor. Onca yüz onca hayat. Neyse işte bunları şimdi kenara bırakıp iyisimi aşık olalım biz..

-Bunu da işyerimde yazmıştım. Okumuşsunuzdur belki yinede burda kalsın..

Reklamlar

6 Yorumlar »

 1. Sevmeyi sevilmeyi hak eden bi kişiliğe sahipsin, inşallah aradığın aşk hiç ummadığın anda karşına çıkar ve arzuladığın mutluluğu bulursun bu hayatta..

  Beğen

 2. Aşk olunca mutlu olmuyorsun ki. Sen kendini mutlu edemezsen kimse edemez. İlk mutlu olacaksın. Ve aşk öyle süslü bişey ki. Anlasın yeter diyorum. Hayatın kanunu aşk değil. Olmasa da olur yaşıyoruz bak. Tabi sevmekte güzel bir his..

  Beğen

 3. Elbette sevdiğin insanlar var, Ailen, arkadaşların, dostların ama senin birinci Aşkın yazmak olmuş, mutlaka aşık olacaksın sana aşık olanlar da çok olacak olmasına, fakat sana aşık olan kişi ikinci olmayı kabullenmeli eğer illede ben ilk olmak istiyorum diye diretirse bu aşk yürümez. Sen birinci aşkına sıkı sarıl, aşk zaten gelir seni bulur aramakla bulunmaz. Aradığın aşkı bulsan ama yazamazsan ne kadar mutlu olabilirsin? Birde iyi tarafından bakarsak aşksızlık sana kaç yazı yazdırdı 🙂 İnşallah birde kitap yazdıracak aşkı bulursun.

  Beğen

 4. Benim annem babama yazmış 2 şiir kitabı var evimde. Hepsi babama ithafen. Ha okudunmu diye sorarsanız detaylı okumadım hiç. Tüm şiirleri okumadım. Ben de tesadüfi başlamıştım yazmaya. Şiirle ilk. En son buraya geldim. Edebiyat öğretmenim vardı. O sevdirdi. Ona da borçluyum. Sizin yorum yapmanız beni daha çok emin kılıyor bu konuda. Belki de defalarca diretmişimdir yorum yapın diye. Karşılık bekliyor insan. Bu kadar yorum beklemiyordum şahsen. Şans mı desem. Yoksa bu yol açık mı desem bilemedim. Kitap yazmayı öyle anılmayı çok istiyorum. Zor bir süreç. Umarım altından kalkabilirim. Bana inandığınız için çok teşekür ederim..

  Beğen

 5. Yaklaşık bir saat önce bir video izledim şimdi onun üzerine sen yorum yaptın. Video da kullanmadığın yetenekler sana yük olur sana zarar verir diyordu ve devamında insanların yeteneklerini keşfetmesi hakkında konuşuyordu. Şimdi insanların çoğu yeteneğinin ne olduğunu bile keşfedememişken sen bu yeteneğini kullanmazsan sana yük olur ve zarar verir. Bazen gerçekten öyle tesadüf oluyorki bir video yada ilginç güzel sözler okuyorum daha sonra senin bir yazını okuyorum ve hep böyle birbirine bağlantılı oluyor! Belkide ilahi bir işarettir, sende bu işarete uy ve yazmaya başla. Olmadı bir daha dene, olmadı yine çünkü yazmazsan daha da mutsuz olacaksın bir nevi gıdanı yazmaktan alıyor gibisin. Zor bir süreç demişsin EVET ama altından kalkacağından şüphem yok, bu yolda başarılı olmanı diliyor ve dua ediyorum.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: