İçeriğe geç
Reklamlar

Küçük bir hayat enerjisi testi

Şimdi sizinle bir oyun gibi bir şey oynayacağız. Ben bunu kendim bulmadım Sara pour denilen çok güzel bir bayanı takip ederek kitabını okuyarak öğrendim. Aslında çok çok fazla şey öğrendim ilaç gibi geldi..

Şimdi oyuna geçelim oyunda değil aslında.
Sizden gün içinde sürekli gördüğünüz insanları bir kağıda yada telefonunuzun notlar kısmına yazmanızı istiyorum. Ama sürekli karşılaştığınız insanlar olmalı. Aileniz olabilir, sevgiliniz olabilir, iş arkadaşınız, patronunuz, müdürünüz, dostunuz kim varsa. 6 kişiyi alt alta sırayla yazıyorsunuz. 6 kişiyi yazdıktan sonra bu insanlara puan veriyorsunuz. Puan 1 ila 10 arasında olmalı. 1 en düşüğü yani onunla konuşurken moralinizin düştüğü. Hiç konuşmak istemediğiniz hatta yapmacık olduğunu düşündüğünüz kişilere düşük, 10a doğru ise yükseliyor yani hayat enerjinizin arttığı konuşurken iyi hissettiğiniz insanlar. İçinizden geldiği gibi puanlama yapıyorsunuz. Sonra bu puanları topluyorsunuz. Sonuç kaç çıktıysa 6ya bölüyorsunuz.

İşte bu sizin yaşam enerjinizi oluşturuyor. Ne kadar pozitif ve mutlusunuz, ne kadar karamsar ve huzursuz. İşte çevredeki insanlar bir o kadar önemli hayatınızda. O yüzden seçim sizindir. Kafanızı bozanlara hiç olmazsa bir tık mesafe koyabilmeli hayatınıza dahil etmemelisiniz. 🙂

Sara Pour- Ona Sözüm Var kitabından alıntı..

Reklamlar

9 Yorumlar »

 1. Hayır hayır, hayat enerjimizi çevremizdeki insanlardan alırız. Biri üzülünce sizde üzülüyorsunuz kabul edin. Bu normal. Tabikide üzüleceğiz. Ama negatif insanlardan uzak durmak gerekir. Herşeye söylenen, şikayetçi olan, hayatında bir kez bile mutlu olmadığını düşünen o insanlardan bahsediyorum. Uzak durun onlardan size bir şey katmaz, aksine enerjinizi kemirirler 🙂

  Beğen

 2. Ama insanların bir günü diğerine benzemez. Bir insan mutsuz olunca çevresini olumsuz yönde etkiler. Aynı insan mutlu olduğunda tam tersine olumlu etki yapar. Böyle bir insan mutsuzken ona 1 puan verip çevrenden uzaklaştırırsan (belki) kaybetmiş olursun. Onları mutlu etmeye çalışmak gerekir. Elbette bunu yapabilmek için dayanıklı olmalısın. Öte yandan, çevrendeki insanlardan “kolayca” etkileniyorsan dikkatli olmalısın. Bu durum, yeterince güçlü olmadığını gösterir.

  Beğen

  • Şu da var, birini sevmediğinde bir daha sevemiyorsun o kişi isterse dünyayı önüne sersin yine ısınamazsın. Bu söz edilen doğru olabilir çünkü insanın enerjisi çevresine göre değişebilir.

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: