İçeriğe geç
Reklamlar

05.05

https://www.youtube.com/watch?v=cQNZ_bKkgGc lütfen önce müziği açın..

Bazen insan kimsenin bir şey yapmamasına da üzülüyor. Asıl en üzücü olan bu oluyor.. Adam sana hiç bir şey yapmadı ki, ne kötü bir davranışı oldu, ne bir sözü; iyiside kötüsüde olmadı, işte bu yüzden ya adı üstünde karşındaki sana; yapması gereken şeyi yapmıyor. Yanında olması gerektiği yerde olmuyor. Bir şekle koyamıyorsun. Ne haklı, haksız tartışmasına dönüşebiliyor. Ne de kızabiliyorsun. Bazen karşındakini üzmek istemiyor; içinden geçen onca kızgınlığı öfkeyi yutuyorsun. Ama olan sana oluyor yinede. Boşveremiyorsun. Anlam yükleyemiyorsun. Düşünmemeye çalışsan da muhakkak geceleri rahatsız eden bir durum. Herkes yaşamıştır belki. Bunun adına yakınların sessizliği denir. Bunun adına kötü gün düşmanı denir. Bu kesinlikle senden kaynaklı değil. Bu sadece işlerine gelmeyişinden. Bu, bu sadece bu yüzden. Herkesin kendi çıkarını düşünmesinden. Niye düşünsün ki olum seni ? Ailen seni niye düşünsün ? Arkakadaşların niye düşünsün sevgili derdindeyken..? Herzaman aklınızda bulunsun. Çocuklar.. Çocuklar en masum olanı. Çocuklar en saf, en temiz, en yüreklisi.. Bazen nefret ediyorum. İyi anlaştıklarım var, lakin beni anlamayan. Belkide açıp bunları bile okumayan. Oysaki yazdıklarım eşittir ben. Her kitabın yazarından bir kaç izler kalmıştır. Her ne kadar kurgu olsa bile..

Bu arada ben üzülmüyorum, kim üzdü seni bu kadar diye soruyorsunuz ya. Ben sadece bazı şeyleri kabul edemiyorum, tahammül edemiyorum, sindiremiyorum bu hayatın dengesizliğini. Size bir sır vereyim, bu dünyada yaşayan her canlının bir acısı bir yaşamışlığı vardır. Ve eşittir herkesin yaşadığı acılar. Ne bazıları ne eksik ne fazla. Ne yaşadın bu kadar diyorsunuz ya etrafınızdakilere, demeyin. Sen onun hayatını yaşamadın, yaşasaydın konuşmazdın. Olay küçük olabilir fakat verdiği değer büyüktür, fazladır. Bilemezsin. Bırakın iyi davranın bırakın her yorulmuş insana ilaç olmaya çalışın. Hem size iyi gelicektir hem karşınızdakine..

Hem merak etmeyin sadece acıları paylaşmayacağım. Çok farklı planlarım var. Sesimi duyabilirsiniz. Oturup karşınıza şiir okuyabilirim.. Neden bunu düşündüm. Çünkü buraya gelenlerin çoğu benim hayatımı merak ettiği için okuyordur. Ben mesela okadar edebiyat aşığıyım. Ama şu ana kadar hiç bir amatörün yazdığı bloğu açıp okumadım. Uzun yazılar sıkıcı olabiliyor. Okumayı sevsemde sabredemiyorum. Ya merak ettiğim bir konuyu okurum yada ne bileyim. O yüzden diyorum. Şiirler okunmak için değil duyulmak içindir. Bu resmen edebiyat dersine döndü..

Reklamlar

7 Yorumlar »

 1. Yine ben.,, Hüsnü şenlendiricinin klarneti aldı götürdü beni uzaklara ne sakinleştirici bir ses öyle değilmi? Ya gerçekten kaldı mı çıkarı olmadan seven, çıkarı olmadan bi iyilik yapan yada yanında bulunan, biri kaldımı gerçekten çok merak ediyorum insanlar çok acımasız gerçekten bazen diyorum ulan bendemi kötü davransam belki değerimiz bilinir herşeye evet demesem kötü günlerinde yanlarında olmasam belki daha çok değer verirler diye düşünüyorum Ama ben öyle şanssız bi insanım ki başka insanlarda işe yarayan bende işe yaramaz gerçi istesem de öyle davranamam kişiliğim buna el vermiyor. Seninde başından bişeyler geçmiş belki buraya yazınca paylaşınca azda olsa için rahatlıyo bende seni bu küçük dünyanda yanlız bırakmayan biri olarak yanında kalıcam belki bütün sıkıntılarımızı konuşarak halledebiliriz belki herşey iyiye gider… Edebiyata düşkün biri sayılırım nekadar ezberim kötü olsada şiir okumayı paylaşmayı severim hani derler ya bu insanlar hiç şiir okumamış kadar kötüler diye gerçekten de öyleler biraz okusalar hiç yoktan bir edep bir duygu sahibi olurlar. Yazık.. Heee bak bu arada o güzel saçlarını kestirireyim deme sakın sırma gibi saçların var içinin güzelliği dışına vurmuş bir neden veyahut sebep uğruna heba etme saçlarını.. Çok istersen değişiklik misal rengini değiştir farklılık iyi gelir belki gerçi güneş gibi parlayan saçların varken başka renk nasıl durur bilinmez. Şiir okumaktan bahsetmişsin bence gayet güzel olur hem farklılık katmış olursun böyle benim gibi geceleri ayakta olan insanlar için güzel olur yataklarında yatarken seni dinlemek kulağa güzel geliyo daha şimdiden. Neyse fazla uzattım sanırım he bak son bir şey daha, sana sözüm olsun bir gün herkez yaşattığını ödeyecek ve sen ve seningibiler mutlaka o dertsiz tasasız güzel günleri göreceksiniz göreceğiz.Kendine dikkat et tekrar görüşmek üzere sağlıcakla kal.

  Beğen

 2. Insanlar birisine ilgi duyduklarında ve sohbet ettiklerinde bile, karşısındaki kişinin anlattıklarını kemdileriyle bağdaştırırlar ve ortak nokta ararlar. Bunun temeli bencilliktir. Ne kadar sevdiğini düşünürsen düşün, karşındaki kişi konusurken ortak nokta arıyorsan normal bir insansindir. Insanin fıtratında böyle bir bencillik varken karşılıksız aşk bekleyen biri hayal dünyasında yaşıyordur. Bu tarz bir aşkı verebileceğini dillendiren birisi kesinlikle bilinçaltında karşısındakinden faydalanmak istiyordur. Bu tarz bir aşkı verebilen yoktur varsa da insan degildir. Insan iliskileri tamamen karşılıklı çıkar üzerine kuruludur ve bunu kim ne kadar inkar ederse etsin, böyledir. Emek verilen seyden her daim bir beklenti vardır. Fazla nihilist veya realist olduğumu dusunen birisi çıkarsa evrimsel psikoloji okumalı ve üstüne biraz düşünüp beni tekrardan yorumlamalidir. Her insanın içinde bir umut ışığı vardır. Icinde umut olan insanın hayattan beklentisi vardır. Eğer biri hayatının anlamı olduysa, o kisiden beklentilerinin olmasi da en doğal hakkıdır. Sonucta ger beklenti ve her karşılık kötü düşünülmemeli bence. Karşılıksız asktansa karşılıklı aşkı tercih edenlerdenim ben. Sevgim karşılık bulmadiysa, kendimi yormam ve vazgecerim. Zatenhelimizden kayıp giden bu zamanda kimse kimsenin zamanını, umutlarını, emeğini boşa harcamamalk. Herkesin ömrü kısıtlı, hayatınızı yaşayın. Sonuclardan kacmayin, iyi veya kotu sonlanmasi onemli değil, yarım bıraktığınız herseyi tamamlamaya bakın. Çünkü hayata ne zaman veda edebileceğiniz belli degil. Yaşayın du hayatı 🙂

  Beğen

 3. 2 kere okudum anlamadığımdan değil, bir kerede şarkıyla okuyayım dedim. Şuan düşündüğüm tek bir şey var oda okuyucularımın benden daha güzel düşüncelere sahip olması, bakış açısı derler buna sevindim şahsen. Sizin gibi insanlar pek bulunmaz. Yorumunuz çok güzel. Keşke bir site tarzı bir yer olsaydı burası herkes içinden geçeni yazabilseydi. Buda güzel. Beni mutlu ediyor. Yanımda olmazsanız olamam ki. Bu güzel düşüncelerin için ayrıca teşekür ederim. Hayat, Tanrı, Allah yada umudun sana gerçek aşkı, karşılıklı aşkı çıkarsın.. İçinden geldiği gibi.. 🙂

  Beğen

 4. Burada bahsettiğin sevgili ise, ya sevmiyordur ya da ben sevgiliyi kaptım artık çaba göstermeme gerek yok havasında egolu ve ukala bir tipten bahsediyorsun ki hemen uzaklaşman gereken biri olduğunu söylemem gerek. Eğer dost ve arkadaşlarından bahsediyorsan o zaten ne dost ne de arkadaş demektir, onun adı tanıdık biri diyebilirsin. İnsan kolay kolay değişmiyor ve değiştiremiyorsun, ne fazla çaba göstereceksin ne de kendini üzüp heba edeceksin, yapman gereken mesafeyi biraz daha açacaksın. Birde iyi anlaştıklarından ve yazılarını okumadıklarından şikayet etmişsin, belkide sen iyi anlaştığını sanıyorsun! Benim için genelde insanları tanımak için çok uzun yıllar geçirmeme gerek yok daha önce de söylemiştim insanın yüzüne bakınca %95 kişilik ve karakter analizi yapabiliyorum ( bu tecrübeme güvenerek) sen duygusal bir insansın herkese kendi pencerenden bakıyorsun, herkesi ilk önce kendin gibi sanıyorsun herkesi iyi insan sanıyorsun böyle devam edersen çok hayal kırıklığı yaşayacaksın. Kader her zaman iyi insanlar çıkarmıyor karşımıza. Paranoyak seviyesinde olmasada şüpheci olmakta fayda var bence. Hatta farkettinmi bilmiyorum daha önceki yazılarına yapılan yorumların bazıları yazılarına değil senin dikkatini çekmek için yapılan yorumlardı, eminim sen iyi niyetinden bunu farketmemişsindir 🙂 Neyse sen bu konulara kafanı takma 7,5 milyar insan var belkide hepsinin huyu suyu farklı, zaten hepsi aynı olsa hayat çok sıkıcı olurdu iyisiyle kötüsüyle bu hayatı yaşayabildiğimiz kadar yaşayacağız. Sen iyi kal kötüler zaten belasını bulur elbet 🙂

  Beğen

 5. Bu teselli konuşması oldu 🙂 Teşekkür ederim, bazen dolup taşıyorum. Yine o günlerden biriymiş. Bende okudum da şimdi, burası günlüğe dönüşmüş birazda. Yaşadığım hiç bir şeyden pişman değilim 🙂 Evet o zaman biraz anlayış bekliyordum, anlaşılmak istiyordum. Bir söz bile yeterdi. Şimdi o duygu yok, sizin dediğiniz gibi mesafe koydum bu arada. Bazen farkında olmasam bile kendime yarayan işler yapıyorum. Çok düşünmenin sonucunda oldu tabi bu. Uzaklaşmak en iyisidir. Madem insanlar dostunuzmuş gibi davranmıyor, o zaman ne hayatınıza burunlarını sokabilirler, ne de hayatınıza dahil olabilirler. Bu lüksü vermek insanın elindedir 🙂 Ben fazla ayrıcalık tanıdım bazı insanlara. Duygusalım evet ama merak etmeyin ben de hayatın içinde bir şeyler öğreniyorum, gözyaşlarım olduğu gibi tırnaklarım da var 😀 Bir süre sonra hiç önemi kalmıyor bile 🙂 Sadece gidenler huzur katıyor. Bazen çok düşünmemek gerekir. Bir insan gider, başkaları gelir. Ve daha önce hayatımda kimse yoktu ki 🙂 Bundan sonra da kimsenin yeri tescilli değil..

  Liked by 1 kişi

 6. Eski(meyen) insanlar, “hamdım, piştim, oldum” sözüyle insan olma sürecini özetlemişlerdir. Seni üzen, şaşırtan ve sevindiren her şey bu süreçteki basamakları tırmanmanı sağlar. Yani insanları tanıyorsun. Gençlik hormonlarının etkisiyle duygusal dalgalanmalar yaşıyorsun. kendine zaman ver.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: