İçeriğe geç
Reklamlar

Huysuz bir ihtiyardan öğütler

Sana hiç mi hiç zaman ayırmıyorum. Ben daha doğrusu kendime hiç zaman ayırmıyorum. Kaçıyorum yalnız kalmaktan bile. Sanırım huysuz bir ihtiyara dönüştüm hemde şu gencecik yaşımda.. Cadı olduğumu hep söylerler de şimdi de aksi birine dönüştüm. Ama sorun değil. Ben bana cadı denmesini de seviyorum. Bir yerde okumuştum. Paranızı kaybetseniz tekrar kazanabilirsiniz diye. Ama zamanınızı kaybettiğinizde geri alamazsınız. Bunu ben söylemedim duydum yazıyorum. Çokta doğru güzel bir cümle. Para olmadan yaşam olmaz diyenlere gelsin bu söz. Boş yaşıyorsunuz. Zamanın, sevdiklerinizin, size kötü davransa bile ailenizin, sizi anlamasa bile arkadaşlarınızın, sizi üzse bile sevgilinizin, haksızlık olsa bile işinizin, sınavlardan bıksanız bile okulun kıymetini bilin. Her şeyin kıymetini bilin. Bugün sonmuş gibi yaşayın. Doya doya sarılın, sımsıkı sevin birbirinizi. Tek başınıza yürüyüşler yapın sonbahar kışa dönüşmeden keyfini çıkarın. Keşke her yer ağaç olsa keşke yaprakların üzerinde dolaşsam. Her insana baktığımda onların çocuk yanlarını görüyorum ben.
Yüzüne bir bakıyorum. Böyle hayata küsmüş sırtını dönmüş. “Haksızlık ama bu”diye dudak büzüp kollarını bağdaştıran. Oyun oynamaktan korkan insanlar görüyorum çevremde. Her ne kadar olgun davranmaya çalışsalarda. Empati kurmaya, anlamaya, düşünmeye. Her insan çocuk oldu. Ve biraz hala öyleler. Ve bu asla değişmeyecek. İsteyen istediği kadar kırsın. İstediğiniz kadar umutsuzluk yaşayın. Gülmeyin bile. Hatta çevrenizdekiler büyü artık desinler. Hatta niye olgunsun desinler. Bırakın desinler. Hayatta böyle. İnsan hep acı yanları düşünür. Hep olumsuzlukları insanların ne söyledikleri, size nasıl davrandıkları. Tüm olay bu mu Allah aşkına. Sizin hayata gelme amacınız insanarın neler söylediği mi. Hayır asla. Siz bugün yaşıyorsanız sizin yaptıklarınız önemli. Sizin söyledikleriniz. Sizsiniz tüm konu. Duşta, evde, yolda, işte, okulda neden aynı olayı binbir kefeye koyup, binbir yoldan düşünüp, üzülüp, kahrolup bir şey yapmıyorsun. Sadece kötü düşünüyorsun. Belki bundan 10 yıl sonra bu hiç umrunda olmayacak. Daha güzel şeyleri hatırlayın. Küçük anlarınız olsun.

Ha birde o asla affedemediğin geçmişin.
Imm nereden baksan haklısın. Ama öldüğünde affedeceksin.. Zaten bu son saatin olduğunu düşünsen o kırıldığın, kızdığın, seni öfkelendiren ne varsa koşup sarılacak duruma geleceksin. O yüzden boşver bunları.. Değicek konuları düşün. Güzel düşün..

Ve sevgilerle kalın.

Bu arada başlıkta bende yazdıklarımda komik oldu. Hem ihtiyar hemde onu bunu şunu yapın diye öğüt veren birine dönüştüm. Ben olsaydım beni ciddiye almazdım. Anladığınız kadarıyla alın..

Reklamlar

1 Yorum »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: