İçeriğe geç
Reklamlar

Buda öylesine bir yazı

Sayfayla bakıştığım dakikalardayım. Onca karmaşık düşünce nereye gitti. Sanırım dün ameliyat masasında doku alırken onları da aldı doktor. Kolumda şişlik vardı doktor dedi ki baya düğümlenmiş. Ee bu kadar düşünce bu kadar hayatı sorguladıktan sonra bırakında vücudumda da bir şeyler düğümlensin. Dua edin kalbim düğümlenmedi. İşin şakasını yapıyorum. Bir köşe yazarından duydum ki yazmadan olmazmış. Önce aklına getiremezsin yazacaklarını. Sen yazarsın kelimeler ard arda gelir zaten. Bir bakmışsın ki 10 farklı konudan 1000 farklı yere değinmişsin. Hayatta öyle değilmidir zaten. Nereden nereye. Kendimi beğenmişlik yaparak anlatmayı hiç sevmem ama bu hayatın bana gösterdiği, öğrettiği çok şey oldu. Sizde bir şeyler yaşadıysanız bir senede onlarca değişen şeyler varsa ve onlardan biriside sizseniz yadırgamayın. Hep kabullenmeyin dedim, ama kendinizi kabullenin. Eskiden öyleydim şöyleydim şimdi bu oldum gibisinden. Biliyorum ben çok yapıyorum. Değişmekte güzeldir her ne kadar tereddütle adım atsan da, babana bile güvenin kalmasa bile kendine güven. Çünkü dışarıda hayat var. Bugün bir iyilik yap ve kendine merhaba de. Bırak artık şu kıyaslamayı, geçmişin kirli ellerini. Bunları sizden çok, en çok kendime söylüyorum. Yaşamasaydım değinmezdim. Ve o kadar başındayım ki yolun. Her gün daha farklı pencerelerden bakmak adına hazırlıyorum kendimi. Ama teslim oldum hayata. Ne yaşatırsa yaşatsın. Eyvallah yada bin şükürler olsun bu güne. Sorunlar elbet herkesin hayatında oluyor. Zaten sorun olmazsa o zaman tuhaf gelir. Ama ufak küçük detaylarda var. Hayatı sevmek gibi mesela. Sevdiklerimiz gibi. Sevmekten vazgeçmeyin. Çünkü siz sevgiyle ayakta durabilirsiniz. Güçle parayla öfkeyle hırsla olmaz o işler. Elbet bir gün patlak verir. Onun yerine barışık olun şu hayatla. Bir günde seni seviyorum be hayat deyin. Henüz bir şeyler yaşamamışken. Sonra bekleyin yavaş yavaş değişecektir. İnanın ki gerçek olsun. İnanmak her şeyin başında geliyor. Bunları okuyorsan zaten ya edebiyata yada felsefeye düşkünsündür. Çünkü edebiyatta felsefede insanın düşünceleriyle oluşan bir şeydir. Yazmak son görevdir..

Sizleri seviyorum. 😊

Reklamlar

3 Yorumlar »

  1. Harika yazı. Ama edebiyatın ve felsefenin yanında yazara da düşkünüm 😉 Yaşamayı seven, yazıdan çok yazara odaklanır. Çünkü, yazı, yazarın küçük bir parçasıdır.

    Beğen

    • Katılıyorum. Ben İlk roman okuduğumda yazarına bakmam bile, İçerisine girdiğimde yazara aşık oluyorum. Kendime çok benzetiyorum. O yüzden herkesin sevdiği yazar farklı, Herkes kendini bulduğu için. Anlatamadım, ama anladınız.

      Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: