İçeriğe geç

Buda bir sitem

Şuan ne olmasını isterdiniz. Herhangi bir şey. Ufak bir şiir bir yazı bir şarkı bir şeyleri başarmak yada sevdiğimiz birinin yanımızda soluk alması. Dünyanın üzerinde duran binlerce yıldızdan birini tutup birer dilek seçin. Seçtiğiniz dileğe bir ufak adım atın. Küçük bir adım. Ki zaten zamanı geldiğinde toprağın altına gömüleceğiz. Neden doyasıya yaşamıyoruz sonları. Yaşayamıyoruz çünkü. O geçmişteki insanlar gerekli değil mi ? Sizi terk eden sizi aylarca üzen ağlatan. Hakkınızda en yanlışları düşünen insanlar değerli sizin için. Sizin düşündüğünüz gibi bir gram düşünselerdi soluğu yanlarınızda alırlardı. Yarın öldükleri şu 3 günlük dünyanın 3 gününü de sizinle harcarlardı. Manası yok düşünmenin. Sizi kim yakından tanıyor. Patronunuz mu. Aileniz mi biliyor isteklerinizi. Yada yakın arkadaşlarınız, sevgilileriniz mi anlıyor suskunluğunuzdan. Sizi en iyi tanıyan kişi sizden başkası değil. Peki hala neden dinliyorsunuz çevreyi. Hayatınızı neden kendi isteklerinize göre şekillendirmiyorsunuz bu çok mu zor bir şey.

Yoruldun demek. Peki ya neden. Her gün işe gitmekten mi ? İnsanların küstah tavırlarından mı ? Senin de en az bir en fazla aldığın nefes kadar tavrın olmuştur. İyi yada kötü. Düşünme bunları artık güzel insan. Düşünme yarın ne olacağını bırakta yarın olsun önce. Bırakmazsan olmaz ki için hep gecede kalır. Güneş diyorum hani böyle sımsıcak duygular hisler barındırıyor. Bir gülümseme kadar içten.

Bir merhaba desene güne. Ve kendi adına bir şeyleri başar. Her ne istersen onu yap bugün. Kendini bul. Bir sokakta bir filmde veyahut bir romanda. Başla hayata.

6 Yorumlar »

  1. İnsanlara küsmüşsün. Küsmesen daha iyi olur. Yetersiz diyerek yeterli olanı aramak ve beklemek gerekir. Filmler, kitaplar, sokaklar ve falanlar, yaşama coşkusuyla dolmuş bir insanın gözleri ve sözleri kadar etkili olamaz.

    Beğen

  2. Eskimiş yazılar, eskimiş duyguları ve düşünceleri içerebilir. Ayrıca, değiştiğini ve dönüştüğünü görebiliyorum. Zaten, geçmişten bugüne geçtiğin aşamaları anlamaya çalışıyorum. Yazdıkların, (canının yandığı zamanlar olsa bile) acısıyla ve tatlısıyla yaşamı anlatan bir esere benziyor. Şansa bak 🙂 Filmleri, kitapları ve falanları bir kenara itip (kendiliğinden) sana ve paylaştıklarına odaklandım.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: