İçeriğe geç
Reklamlar

Sürekli aynı yerde, araftayım.

İnsan hayatında kaç kez yanlışa maruz kalıyor. Yada kaç kez anı yaşayabiliyor. Sürekli geçmişin acıları sırtımızda geziyor. Bir filmde bir müzikte herhangi bir sokakta neden hep geçmiş var. Bu kadar bağlı kalmamalıyız. Ama yapabilene. Acılar daima olur peki ya sizce mutluluk nerede. Kimde, neyde size göre mutluluk nedir? Ne yaparken mutlu olursunuz? Bunların cevabını verin bana. Hayali okuyucalarım var. Siz ister okuyun ister okumayın isterseniz sıkılıp bırakın isterseniz son noktasına kadar okuyun bu paragrafın. Ben yinede içimi dökeceğim. Belki saçma bile olsa dökeceğim. Sözde size umut verip hayata farklı bakmanız için açılan bir sayfaydı. Oysaki ben bile umutlu değilim yaşamaya. İçimde sessiz bir kara kış var. Geçmek bilmeyen. Değişmeyen. O kar taneleri yavaş yavaş diniyor yüreğime. Buz kesiyor kalbim. Bu yüzden, evet bu yüzden uzağım herkese. Bir kara kış geçse bir bahar gelse belki kavuşacağım o özlemle beklenilen umuda, mutluluğa, hayallerime. Belki..
Ki bir kaç ay öncesine kadar baharın geldiğini hissedemedim. Çiçeklerin açışı o temiz hava kokusu. Her şeyin başladığı mevsimi ben yaşayamadım. Aklım, kalbim kışta karın içinde gömülü kaldı. Ben hayallerimi umutlarımı bıraktım da geldim. Her şeyini kaybetmek nasıl bir duygu bilemem. Ama ben kendimi kaybettim bunu biliyorum. Çok yakın desem de bir türlü toplayamıyorum kendimi. Aslında oluyor ama o kadar yavaş bir şekilde gerçekleşiyor ki bu. Senelerce geliyor, bir gün. Zarar veriyorum çevreme. En çokta kendime. Kendimi çukura sokan da, iten de benim. Lanet olasıca acıyı içinde barındıran da benim. Kendimin, katiliyim. İtinayla reddediyorum yaşamayı. Zevk almayı. Oturmuşum bir cam kenarında dinmesini bekliyorum kar tanelerinin. O kar tanelerini kendi ellerimle serptiğimin farkında değilim. Aslında farkında olmak istemediğimden. Bir gün dineceğine inanmayışım yüzünden. Bunun yüzünden sürekli aynı günü tekrar ediyor hayatım. Sürekli aynı yerde, araftayım..

Olsun o zaman, bir gün dinecek o kar taneleri, bir gün güneş açacak..
Tüm kalbimle olmasa da bir kaç ışık var inancım da. 

Siz sağlıklı ve mutlu kalın..

Reklamlar

1 Yorum »

  1. Hayal değil gerçekten okuyucuların var 🙂 Ayrıca “elalem(okuyucular) ne der” gibi düşüncelerin izlerini görüyorum. Bu izleri de silmek gerekir. Çünkü, insan, sınırsız yaşar. En azından düşüncelerinde sınırsız yaşar. Neyse, bazen zor zamanlar yaşanır. Ama pes etmeyen onları aşar. Daha da güçlenir. “Beni öldürmeyen beni güçlendirir” sözündeki gibi. Zaten “pes etmeyin” demiştin. Öte yandan, çok zor zamanlarda yardım istenir. Bu yazı “bir çağrı” gibi.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: