İçeriğe geç
Reklamlar

Sizin gibi bir insanım

Artık bir yerlerden başlamalıydım. İçimi dökmeyi yazmayı o kadar çok seviyorum ki lakin şu sıralar en çok korktuğum konu oldu. Sonra durdum ve düşündüm zaten hep aklımdaydı bu blog açma olayı, yazmak olayı. Madem korkum var korkularımın üzerine gitmeliyim. Madem ben bu işi seviyorum neden yapmayayım. Çok düşkünümdür edebiyata. Helede sanatla uğraşan insanları çok mu çok seviyorum. Şimdi buradan konudan konuya girmek olmaz. İlk olarak neden açtığımdan bahsedeceğim sonrada düşüncelerimi yayınlayacağım.

Öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum, hayatı sorgulayan bir birey oldum çıktım. Şimdi demeyin ki yaşın başın kaç. Yaşla ilgisi  yoktur hayatın. 8 yaşındaki çocuğun yaşadıklarını gördüğümde anladım. Yaş sadece bir terim. İnsanın doğası içindedir. Ve insanlar uzaklaşmak isterler gerçeklerden. Standart hayata alışırlar gündelik sorunlarla uğraşırlar. Bazıları vardır ki neden diye sorar sürekli. Yaşayamaz. Ama yaşanmalı hayat ileride değinecğim. Sözde kendimi anlatıyordum. Eh işte 8 aydır tek bir şiir tek bir satır yazmadım. İçimi dökmedim tek bir dostuma. İçime kapandım kendimi bulabilmek adına. Ve sanırsam buldum. Ben buyum. Yazmam gerekliydi. Yazıyorum. Ve bıkmadan dökeceğim kelimelere her şeyi. Pek bir bilgim olmasada yeniyim bu mecralarda. Kendi çapımızda takılıyoruz işte..

Bence ben kendimi anlatmayayım, siz okudukça anlayın. Lüks bir hayatım yok sizin gibi bir insanım…

Reklamlar

2 Yorumlar »

  1. Yazarken okuyanları yönlendirebilirsin. “Bunu vurgulamak istiyorum” ya da “şunu gözünüzden kaçırmayın” gibi. Ama amacını doğrudan yazmak yerine onları götürmek istediğin yere sürüklemek daha iyi olur. Ayrıca, açıklamaların sayısı çoğaldıkça okuyanların çıkarabileceği anlamları azaltmış olursun. Bu süreç, daha çok sözcük ama daha az anlam ile sonlanır. Yazmak(ve konuşmak), taşıdığın duygularını, düşüncelerinle süzerek söze dökmektir. Yüreğinden başlar, aklından geçer, elinden ve dilinden diğerlerine akar. Ayrıca, başlık, giriş, gelişme ve sonuç sıralaması anlatmayı ve anlamayı kolaylaştırır. Örnek olarak, daha uygun başlıklar olabilirdi. Okuyucu seni farklı bir yere koyabilir. Onlar gibi olmadığını düşünebilir. Onları zorluyorsun. Hem onlar okuyan, sen yazan tarafsın. Öte yandan, içerik ve başlık uyumlu olmalı. İçeriğe bakınca “Yazmak İstiyorum” sonucu çıkıyor ama başlık başka yöne çekiyor. Belki yazarken odak noktan kaymıştır. Sen daha iyi bilirsin.

    Beğen

    • Teşekkür ederim bu yorum çok güzeldi 😊 Düşüncelerinizi dikkate alacağım. Çok plan programlı giden birisi değilim. Ortaya hep farklı konular çıkıyor. Yazdıkça ben de öğreniyorum, gelişiyorum.

      Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: